Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

Liceum ogólnokształcące: profil biologiczno-chemiczny

oferta 001a

Profil biologiczno-chemiczny przeznaczony jest dla tych uczniów, którzy pragną swoją przyszłość związać z dalszą nauką i kierunkami przyrodniczymi, medycznymi czy chemicznymi. Uczniowie potrafiący obserwować zjawiska otaczającego nas świata przyrody, będą mieli możliwość pogłebienia swojej wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Współpraca z uczelniami wyższymi zapewni dodatkowe wsparcie uczniom na tym profilu. Przedmiotami nauczanymi w zakresie rozszerzonym to biologia oraz chemia.

Absolwent tej klasy będzie przygotowany do podjęcia dalszej nauki na kierunkach biologicznych, chemicznych czy farmaceutycznych. Na wydziałach związanych z dietetyką, rechabilitacją czy fizjoterapią. Wybór różnych możliwości edukacyjnych jest bardzo szeroki, co we współczesnym świecie i szybko zmieniającym się rynku pracy jest bardzo ważne.

 
 
 

 

  

 

 

Kategoria: /