Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

REGIONALNY FINAŁ KONKURSU Z BHP W ROLNICTWIE INDYWIDUALNYM

W dniu 18 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Ostrzeszowie odbył się finał XXIV edycji konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z regionu Wielkopolski Południowej. Konkurs został zorganizowany w ramach działań Regionalnej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie Indywidualnym dla Wielkopolski Południowej. Finał poprzedziły eliminacje szkolne, które zostały przeprowadzone 04 kwietnia bieżącego roku.
Organizatorem i opiekunem na dalszym etapie był, jak co roku, mgr inż. Karol Ratajczyk
W finale regionalnym wystartowało 24 najlepszych uczniów. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie: Michał Bajodek, Mateusz Jagodziński, Kazimierz Nowak wszyscy z klasy IV technikum w zawodzie technik rolnik.
Uczestnicy rywalizowali ze sobą odpowiadając w części pisemnej na pytania testowe oraz wykonując w zespołach zadania praktyczne. W ścisłym finale rywalizowało ze sobą 6 najlepszych uczniów, wyłonionych po części testowej. Każdy z finalistów odpowiadał na pytania związane z problematyką bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, podzielone na bloki tematyczne. 
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali swoją potęgę w tej dziedzinie i zdominowali konkurs uzyskując najwyższe miejsca i puchary: 
I miejsce drużynowo i puchar posła Andrzeja Grzyba – ZSP Koźmin Wlkp.
IV miejsce indywidualnie – Kazimierz Nowak.