Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

[ W R Z E S I E Ń ]  


"POWIAT NA ROWERZE - ZDROWO I BEZPIECZNIE" - KONKURS FOTO

Oto wyniki konkursu fotograficznego „Powiat na rowerze – zdrowo, ekologicznie i bezpiecznie”. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie prozdrowotnych i proekologicznych postaw mieszkańców Powiatu Krotoszyńskiego, wybierających rower jako środek transportu. Na konkurs przysłano 87 prac przez wykonanych przez 36 autorów. Miło nam oznajmić, że pierwsze miejsce w konkursie zdobył Dawid Kinka - zdolny uczeń p. Grzegorza Pierzchały, aktualnie słuchacz kwalifikacji A20 w naszej szkole.
Gratulujemy!

[za FB]


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Jakub Marcisz z klasy I TEG piosenką "Kiedy byłem małych chłopcem" rozpoczął uroczystość Dnia Edukacji Narodowej w "Zamku". Wszystkich przybyłych gości: dyrekcję Szkoły, zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytowanych pracowników powitali prowadzący: Michał Styburski i Ania Trawińska z klasy IV TR. Dzień Nauczyciela to czas na docenienie trudu i złożenie podziękowań wszystkim tym, którzy swoją codzienną pracą dowodzą o wyjątkowości zawodu nauczyciela. Z tej okazji pani Dyrektor mgr Ilona Bałoniak podziękowała wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim i wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły.
Po części oficjalnej wszystkim obecnym zaprezentowano część artystyczną, która wzbudziła i wywołała bardzo dużo poztywnych emocji. Na początek z przymróżeniem oka pokazo posiedzenie Rady Pedagogicznej, oczywiście zbieżność... [ CZYTAJ WIĘCEJ... ]


DZIEŃ KOTA

Poniedziałek, 9 października to ważna data dla uczniów klas pierwszych. Tego właśnie dnia podsumowano na wesoło przyjęcię w poczet społeczności uczniowskiej "pierwszaków. Uroczystość została przygotowania przez Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunki pani Pauliny Ignasiak. Przygotowano szereg konkursów i zabaw na wesoło. Wszyscy bardzo dobrze spędzili ten czas zgodnie z zasadą - "śmiech to zdrowie!". Impreza to stała się również okazją do podziękowania dzieciom biorącym udział w filmie prezentowanym na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej, gdzie zajęliśmy II miejsce na 250 szkół.
Poniżej serdecznie zapraszamy do fotogalerii, która lepiej niż słowo pisane odda charakter uroczystości "kocenia na wesoło".

Tekst: Waldemar Ratajczyk

Foto: Karol Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


WIZYTA W DRUKARNI

10 października klasa 3 Technikum w zawodzie Technik Cyfrowych Procesów Graficznych udała się na zajęcia wyjazdowe do Wrocławia. Młodzież miała okazję zwiedzenia profesjonalnej drukarni dziełowej. Wrocławska Drukarnia Naukowa jest największą drukarnia dziełową na Dolnym Śląsku. Na rynku poligraficznym istnieje nieprzerwanie od 1945 roku, łącząc zarówno tradycje drukarskie i wieloletnie doświadczenie z nowoczesnością. Specjalnością WDN jest produkcja dziełowa - perfekcyjnie ...

[ zobacz więcej... ]


LICEUM I TECHNIKUM NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM W POZNANIU

II klasa Liceum Ogólnokształcącego, czyli klasa która jest pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego, rozpoczęła kolejny rok współpracy z poznańską uczelnią. W ramach projektu uczniowie grupy biologiczno - chemicznej uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników naukowych UE z Wydziału Towaroznawstwa. Podczas warsztatów ćwiczą obliczenia chemiczne, uczą się obsługiwać sprzęt laboratoryjny oraz...

[ zaobacz więcej... ]


BEDNARY 2O17 - AGRO SHOW

To już kolejny raz jak uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę dydaktyczną do Bednar, gdzie odbyła się Wystawa AGRO SHOW. Impreza jest największą tego typu w Europie. Na wystawie odbyła się prezentacja najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Na tegorocznej imprezie nie zabrakło ofert czołowych producentów. AGRO SHOW to nie tylko maszyny i urządzeni ale także środki ochrony roślin, nasiona, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Uczniowie klas Technikum Rolniczego i technikum mechanizacjo rolnoctwa prócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców mieli możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących: pokazach maszyn podczas pracy, konkursach siłowych, spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rządowych związanych z rolnictwem. Dodatkowo odwiedziliśmy stoiska naszych lokalnych producentów i przedsiębiorców w branży kabin i wózków elektrycznych: firmę NAGLAK oraz firmę BARTESKO.

Tekst i foto: Karol Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


PROJEKT UNIJNY - AKADEMIA ZAWODU

Praktyka i kompetencje zawodowe dla uczniów szkół powiatu krotoszyńskiego nr LSI: RPWP.08.03.01-30-0005/15.
Okres realizacji: 01.09.2016- 31.08.2019
W roku szkolnym 2016/2017 w ramach projektu doposażono pracownię ekonomiczną. W roku szkolnym 2016/2017 w projekcie uczestniczyło 10 uczniów klasy III Technikum w zawodzie technik ekonomista. Zakres wsparcia dla uczniów: doradztwo zawodowe, szkolenie kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z elementami gospodarki magazynowej, 150h staż zawodowy w DINO POLSKA S.A.C(1250zł).
ZAPRASZAMY UCZNIÓW (TECHNIK EKONOMISTA) DO UDZIAŁU W PROJEKCIE W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM.
ZAPISY u p. Michała Ryby sala 50.

MK


LEKCJE Z ZUS

Uczniowie naszej szkoły biorą po raz drugi udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym organizowanym przez ZUS „Lekcje z ZUS”.
Jest to autorski projekt ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Projekt polega na przeprowadzeniu ciekawych lekcji przy wykorzystaniu materiałów edukacyjnych opracowanych przez ZUS z zakresu ubezpieczeń społecznych. Po przeprowadzonych lekcjach uczniowie wezmą udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” z atrakcyjnymi nagrodami. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Magdalena Cyfert
Fot Grzegorz Pierzchała

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


KLASA II LO NA ZIELONEJ SZKOLE

zielona2017

ZAPRASZAMY NA SZKOLNĄ STRONĘ FACEBOOKA ]


WYCIECZKA DO BIOGAZOWNI NA POMORZE

W środę, 20 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na zorganizowaną wycieczkę na Pomorze, by obejrzeć najpopularniejsze w Polsce biogazownie. Odwiedziliśmy biogazownie w Poznaniu i Starorypinie.
Wszyscy byli pod wrażeniem nowoczesnych instalacji i urządzeń oraz planów z nimi związanych. Na domiar wrażeń uczniowie mieli też okazję zwiedzić Zamek Golubski, gdzie zobaczyli prawdziwą salę tortur, szczątki zmarłych mieszkańców i wojowników, stare pieniądze i biżuterię, posłuchali legend o Annie Wazównie i końskich schodach, mogli przymierzyć hełm rycerski. Świadomość, że tymi samymi ścieżkami przechadzali się kiedyś władcy i rycerze była tym bardziej ekscytująca. Całą wycieczkę dokumentował Marcin Leśniak, którego fotografie można obejrzeć w poniższej galerii.

Natalia Kaźmierczak
Fot. Marcin Leśniak

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


STYPENDIA STAROSTY KROTOSZYŃSKIEGO

stypendiaW dniu 20 września w auli Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Krotoszyńskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na podbudowie gimnazjum prowadzonych przez Powiat Krotoszyński. Nagrodzeni uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub uzyskali w wybranej dziedzinie naukowej szczególne osiągnięcia.
W gronie stypendystów znalazło się 35 uczniów w tym 15 osób z naszej szkoły.
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!!!

[za FB]


SALON MATURZYSTÓW

W poniedziałek 11.09.2017r. uczniowie klas maturalnych naszej Szkoły wzięli udział w „Salonie Maturzystów”, największej w kraju edukacyjnej kampanii informacyjnej, zorganizowanej w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. „Salon Maturzystów” odbywa się już po raz jedenasty w 16 miastach akademickich.
Zgromadzeni uczniowie mogli uzyskać informacje na temat matury z poszczególnych przedmiotów od ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz poznać ofertę edukacyjną i zakres wymagań rekrutacyjnych bezpośrednio od przedstawicieli różnych uczelni wyższych z całej Polski, jak i możliwości studiowania za granicą.

Małgorzata Olejnik
Fot. Karol Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


VII ZLOT FIATA 126p

Za nami kolejny - VII ZLOT FIATA 126p, który odbył się w niedzielę 10 września 2017 roku na terenie Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim. Pogoda jak zawsze dla "Maluszków" była łaskawa i tylko drobne kropelki deszczu, które spadły na karoserie weteranów szos to tylko dla ochłody:).

Fiacików było naprawdę dużo, ponad 120. Zlot rozpoczął się na boisku I LO im. Powstańców Wlkp. Wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor ZSP Ilona Bałoniak oraz burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciej Bratborski.
Około 10:30 wszystkie fiaty wyjechały do Pałacu w Orli. W drodze powrotnej maluchów, wielu mieszkańców Koźmina z zainteresowaniem przyglądało się przejeżdżającemu korowodowi aut, które zmierzały na targowisko miejskie. Tam odbył się konkurs, w którym każdy mógł spróbować swoich sił w pchaniu auta do mety.

Tekst: Asia Przybyłka I TGiPC & Waldemar Ratajczyk

[ CZYTAJ WIĘCEJ ... + FOTOGALERIE ]


NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

4 września 2017 rok - poniedziałek, zupełnie inny ranek na koźmińskich ulicach. Właśnie rozpoczyna się nowy rok szkolny 2017/2018. W koźmińskim "Zamku" uroczysta inauguracja rozpoczęła się mszą świętą w kościele farnym o godz. 8.00. Po wsparciu duchowym wszyscy udali się do hali sportowej gdzie miała miejsce dalsza część Uroczystości, która została przygotowana przez klasę 2 TES pod opieką wcyhowawczyni p. Julii Niedzieli-Skrzypczak oraz p. Karola Ratajczyka. Prowadzącymi byli uczniowie: Klaudia Bade oraz Bartłomiej Dominiak, którzy po hymnie przywitali Dyrekcję, nauczycieli, rodziców, uczniów, a w szczególności przybyłych gości: Starostę Krotoszyńskiego - p. Stanisława Szczotkę, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - p. Przemysława Wójcika, radnego Rady Powiatu - p. Piotra Osucha, Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski - p. Macieja Bratborskiego, przedstawiciela Policji starszego aspiranta - p. Krzysztofa Grzemskiego, Przewodnicącą Szkolnej Rady Rodziców - p. Irenę Kaj, Skarbnika Szkolnej Rady Rodziców - p. Magdalenę Kubiak. Po powitaniu głos zabrala Dyrektor Szkoły p. Ilona Bałoniak, która powitała w szczególności "pierwszoklasistów" oraz pochwaliła uczniów za osiągnięte bardzo wysokie wyniki egzaminu maturalnego oraz wyniki egzaminów kwalifiikacyjnych. Kolejnym punktem było uroczyste ślubowanie klas I-wszych. W tym roku to 4 klasy, w tym 3 klasy techniczne: technik rolnik, technik spedydor oraz połączona klasa: technik ekonomista oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej i klasa branżowa szkoła I stopnia. Na podsumowanie wszyscy oklaskiwali uczniów biorących udział w części artystycznej, piosenki oraz scenki satyryczne z życia szkoły. Nasi artyści to: grupa wokalno-instrumentalna "Bzy sensu", śpiew: Dagmara Soczewa ( 3 TEA), Sylwia Pieniężna (4TCPG), Weronika Pieniężna (2TCPG) oraz Zuzanna Bryl (2 TES). Po zakończeniu uroczystości wszystkie klasy wraz w wychowawcami udali się do swoich klas, by zapoznać się przede wszystkim z długo wyczekiwanym:) planem lekcji na pierwszy dzień nauki:).

TEKST i FOTO: Waldemar Ratajczyk (wychowawca klasy I Technik Ekonomista i Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej)

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


plony

Święto plonów w Lutogniewie

zapraszamy na szkolną stronę Facebooka.