Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

[WRZESIEŃ]  [PAŹDZIERNIK]  [LISTOPAD]  [GRUDZIEŃ]  [STYCZEŃ]     


 Młodzi głosują

W dniu 09.10.2019 r. w naszej Szkole zostały przeprowadzone szkolne wybory do Parlamentu organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Młodzi Głosują. Celem akcji Młodzi Głosują jest zwiększenie uczestnictwa w życiu publicznym w tym zachęcenie uczniów do świadomego udziału w wyborach poprzez:
- dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów
- zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.
Organizując w naszej Szkole wybory uczniowie poznali w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podjęli często po raz pierwszy ważną aktywność obywatelską. Dzięki tym działaniom powinni nauczyć się odpowiedzialności obywatelskiej za swój kraj.

Tekst i zdjęcia Piotr Osuch


"Chrzest Pierwszoklasistów"

Aby być przyjętym do grona szkolnej społeczności, nie wystarczy być zapisanym w klasowym dzienniku. Pełnoprawnym uczniem staje się ten, kto przeszedł tradycyjne otrzęsiny. W naszej szkole tradycyjnie „chrzest kotów” przygotował Samorząd Uczniowski, który tym razem odbył się pod hasłem „Top Kotek”. Pierwszoklasiści musieli udowodnić, że potrafią wypić mleko bez użycia rąk, ładnie zaśpiewać, zatańczyć, oraz wykonać kreatywny makijaż. Punktem kulminacyjnym otrzęsin była ostatnia konkurencja, podczas której uczniowie klas pierwszych musieli zaprojektować stroje, wykonać je z kolorowej bibuły i taśmy i ubrać w nie swoich modeli. Następnie każdy "koci" model miał za zadanie zaprezentować się na wybiegu, który tak naprawdę był torem przeszkód. Zabawa była przednia, prawdziwa gratka dla wielbicieli rozrywki i dobrego humoru.
Po wykonaniu wszystkich konkurencji pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.
W tym roku Chrzest Pierwszoklasistów szczęśliwie zbiegł się z Dniem Chłopaka i z tej okazji Samorząd Uczniowski złożył wszystkim dużym i małym chłopcom najserdeczniejsze życzenia, a wszystkie zebrane w hali sportowej panie zaśpiewały im "Sto Lat".

[ ZAPRASZAMY DO PEŁNEJ FOTOGALERII ]

Tekst: Paulina Ignasiak - Szymczak, Katarzyna Molczyk

Foto: Milena Miernicka, Stanisław Wojtysiak


Salon maturzystów na Politechnice Poznańskiej

Dnia 23 września klasy IV TES i IV TR z opiekunami uczestniczyły w Salonie Maturzystów odbywającym się na Politechnice w Poznaniu. Jest to największa w kraju kampania informacyjna, odbywająca się w różnych miastach akademickich. Uczniowie mogą uzyskać informacje na temat matury z poszczególnych przedmiotów na spotkaniach z ekspertami OKE. Uczelnie z Poznania i całej Polski przedstawiają swoje oferty oraz zasady przyjęć na studia. Każdy zainteresowany zdobył wiedzę na temat swojej wymarzonej uczelni i kierunku dalszego kształcenia. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i możliwości bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami uczelni.

Tekst i foto:

Karolina Kowalska
Justyna Bączyk
Alina Jaworowicz


"Koźminiacy" z wizytą na Węgrzech

W ramach współpracy polsko – węgierskiej członkowie zespołu folklorystycznego „Koźminiacy”, w którego skład wchodzą tegoroczni absolwenci oraz aktualni uczniowie naszej szkoły,  gościli wraz z opiekunami kilka dni na Węgrzech. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić Budapeszt oraz północną stronę jeziora Balaton. Najważniejszym punktem programu było jednak uczestnictwo naszej młodzieży w paradzie winiarskiej oraz przedstawienie części artystycznej podczas lokalnej uroczystości w miejscowości Marcali. „Koźminiacy”  znakomicie reprezentowali naszą szkołę, włączając do zabawy na końcu występu przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości. Tym gestem pokazali głęboki sens integracji europejskiej, którego dopełnieniem było uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., podczas której dziękowano za tegoroczne plony. Wówczas również nie mogło zabraknąć polskich akcentów, do których należało m. in. odśpiewanie hymnu państwowego oraz wręczenie węgierskiej stronie wieńca dożynkowego. Cały pobyt upłynął wszystkim uczestnikom w miłej atmosferze, któremu towarzyszyła przepiękna pogoda.

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


Mamy to! Pracownia jest nasza!

contest pageJest nam bardzo miło poinformować, że nasza szkoła jest wśród laureatów konkursu #OSEWyzwanie! Udział w konkursie wzięło 1606 szkół z całe Polski, natomiast komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, w tym naszej szkole. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna, dzięki której nasza szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła przesłała przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”.

Tekst: Michał Ryba - opiekun konkursu OSE.


PAULINA STEMPNIAK - ZŁOTY MEDAL

24 września na stadionie lekkoatletycznym w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików LZS a równocześnie był to XXIV Memoriał im. prof. Bernarda Kobielskiego. W zawodach tych brała udział uczennica naszej szkoły Paulina Stempniak. W biegu na 1000 metrów zdecydowanie zwyciężyła zdobywając złoty medal. Gratulujemy.

Tekst i foto :Adam Kuzia.


"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy"

Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. W nawiązaniu do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata nasza szkoła jak co roku chętnie włączyła się w to przedsięwzięcie.

TO JUŻ 26 AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA”

W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracaliśmy uwagę na rolę w działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Każda klasa w piątek 20.09.2019r. mogła uczestniczyć w akcji. Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie akcji byli nauczyciele: Dorota Zawikowska i Karol Ratajczyk.

Tekst i foto: Karol Ratajczyk
(na Zdjęciach klasa 1 LO po gimnazjum)


Srebro makroregionu dla PAULINY STEMPNIAK w biegu na 1000 m

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w sobotę 07 września Paulina Stempniak, uczennica naszej szkoły - I klasy technikum ekonomicznego zdobyła srebrny medal w biegu na 1000 m na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie. Paulina bieg określa na bardzo dobrym poziomie, do złota brakło naprawdę niewiele. Jak sama powiedziała: „są to zawody na bieżni lekkoatletycznej, gdzie wynik końcowy zależy od różnych czynników: wybiegnięcie, rozegranie biegu na różnych jego etapach, przyspieszenie w odpowiednim momencie, no i najważniejsze ostatnie metry biegu, gdzie wszystko zależy od siły biegowej zawodnika”.
Od kilku lat zawody Międzywojewódzkie są rangą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które tworzą dwa Województwa, a więc zawodnicy posiadający licencję PZLA z województwa wielkopolskiego rywalizują z zawodnikami z województwa zachodniopomorskiego. I tak też Paulina rywalizowała w sobotę z zawodnikami z sąsiedniego województwa, dlatego medal wywalczony na tej imprezie ma wysoką wartość. Poza tym są to oficjalne zawody PZLA podczas, których zawodnicy walczą o miejsce w rankingu PZLA w kategorii Młodzików. W zawodach wzięło udział 610 zawodników.
Paulinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie lekkoatletycznej.

IS


Zebrania z  rodzicami klas I i klas IV

spotkanieDnia 12 września 2019r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych ul. Zamkowa 1 odbędzie się zebranie z Rodzicami Uczniów klas I i IV.
Program zebrania:
Godzina 17:00 Rodzice uczniów klas pierwszych – spotkanie w auli Szkoły a następnie w wyznaczonej klasie z wychowawcą.
Godzina 18:00 Rodzice uczniów klas czwartych – spotkanie w auli Szkoły a następnie w wyznaczonej klasie z wychowawcą.

 

           

 

Dyżur pełni klasa II TS/TR opiekun Dorota Zawikowska


 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty został mszą św. w intencji wszystkich uczniów i pracowników szkoły o godzinie 8.00 w kościele farnym. Po odprawionej mszy św. wszyscy udali się do hali sportowej. O godzinie 9.00 pani Dyrektor Ilona Bałoniak powitała wszystkich pracowników i uczniów w szczególności ,,pierwszoklasistów''.
W tym roku częścią artystyczną zajęła się klasa 2 TEG pod okiem wcyhowawczyni p. Małgorzaty Olejnik. Prowadzącymi byli uczniowie: Edyta Murawska oraz Rafał Zbieralski, którzy swoimi przemówieniami spisali sie na medal.
Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie wraz w wychowawcami udali się do swoich klas.

Oliwia Zmyślona 2TEG

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


 

 

UWAGA!

Uczniowie, którzy zamieszkają w internacie od 02.09.2019 r.

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE MENU GÓRNE: SZKOŁA/INTERNAT

 

zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Jeszcze nie tak dawno rozbrzmiewał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2018/2019 i mamy jego uroczyste zakończenie. Jak każdego roku były nagrody, wyróżnienia, dyplomy i oczywiście świadectwa z wyróżnieniem. Szczególnym punktem były podziękowania i pożeganie przechodzącego na emeryturę pana Andrzeja Liska. Jak każde roku tego dnia, mury Zamku opuszczali uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej - 3a i 3b. Życzymy wszystkim miłych, bezpiecznych i niezapomnianych wrażeń wakacyjnych. Do zobaczenia we wrześniu. Zapraszamy poniżej do fotogalerii.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk

[FOTOGALERIA 1 - ZAPRASZAMY]

[FOTOGALERIA 2 - ZAPRASZAMY]

[FOTOGALERIA 3 - ZAPRASZAMY]


BEBI - BĘDĘ BIZNESMENEM - finał

Dnia 30. maja uczennice klasy II TEG Olga Grobelna i Paulina Udzik wraz z opiekunem Panią Ewą Pocztą-Szczepańską pojechały na Galę Finałową konkursu ''Będę Biznesmenem - BeBi'', która odbyła się w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie. Autorki Projektu ''Stajnia Kasztanka'' były najlepsze w okręgu Kaliskim, tym samym zostały lepiej ocenione od uczniów ZSP nr 2 w Krotoszynie. W Finale zajęły wysokie 4 miejsce, pokonując wielu konkurentów.
Stajnia Kasztanka wywołała wiele pozytywnych emocji w komisji oceniającej a na publiczności zrobiła ogromne wrażenie. Projekt okazał się bardzo ciekawym i rzeczywistym pomysłem na biznes, zachęcając jednocześnie potencjalnych klientów do skorzystania z usług przedsiębiorstwa.
Jak mówią laureatki konkursu: ''Bardzo cieszymy się z nagrody i tego, że udało nam się zakwalifikować do finału, bo konkurencja była ogromna, a ich Projekty na bardzo wysoki poziomie. Poświęciłyśmy wiele czasu i włożyliśmy dużo trudu w przygotowanie tego Projektu, ale było warto!''.
Dziewczyny zdobyły bardzo ciekawe nagrody i pełne energii oraz chęci do dalszego działania wróciły do domu.

Ewa Poczta-Szczepańska


nagroda główna dla naszych licealistek

7 czerwca 2019 r. uczennice I klasy LO naszej Szkoły wraz z opiekunami brały udział w uroczystości rozstrzygnięcia konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska”, który został zorganizowany przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Nasz zespół w składzie: Natalia Kieńska, Maria Jankowska i Oliwia Nawrot startował w kategorii: uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego. Przedmiotem tegorocznego konkursu było sporządzenie listu do sąsiada (2 strony A4 zawierające 50% treści tekstowych i 50% ilustracji), propagującego prawidłowe postępowanie na rzecz środowiska, zachowania szkodzące środowisku, zachowania sprzyjające jego poprawie, podejmowane działania w najbliższym otoczeniu – dom, szkoła, gmina mające na celu ograniczenie zmian klimatycznych (np. właściwa segregacja odpadów, właściwy sposób palenia w piecach). Dziewczyny napisały porady dla sąsiada w formie rymowanej kurendy, sporządziły rysunki, p. Michał Ryba pomógł im złożyć wszystko w graficzną całość … i udało się! Nasze uczennice w swojej kategorii uzyskały najwyższą lokatę. Zdobyły nagrodę główną w postaci laptopów Acer Aspire 3, a na ręce pani Wicedyrektor K. Tomczak – Zmyślonej oraz wychowawczyni I klasy LO – Joanny Marcisz zostały przekazane listy gratulacyjne, pamiątkowa tabliczka, symboliczne drzewko oraz nagroda pieniężna na rzecz Szkoły w wysokości 3500 zł. Uroczystą galę zakończył krótki koncert młodzieżowej grupy muzycznej.


wybierz życie - pierwszy krok

W ramach programu profilaktycznego „Wybierz życie – pierwszy krok” dnia 04 czerwca w auli szkolnej odbyło się spotkanie na temat profilaktyki zakażeń HPV i związanymi z tym wirusem chorobami. Celem spotkania było podniesienie świadomości uczestników i motywowanie do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym i szczepieniom. W spotkaniu brały udział wszystkie klasy pierwsze. Uczniowie zostali zaopatrzeni w ulotki informacyjne, oraz zakładki z krzyżówką. Na koniec spośród uczniów, którzy prawidłowo rozwiązali krzyżówkę zostali wylosowani szczęśliwcy, którym wręczono drobne upominki.

Tekst i foto: Karolina Kowalska, Beata Kuzia


 spedytorzy w wsl w poznaniu

10 maja br. grupa spedytorów z klas II i III gościła w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Po krótkim zaprezentowaniu oferty uczelni uczniowie zostali zaproszeni do laboratorium RFID. Tam pozyskali wiedzę na temat oznaczeń opakowań i wyposażenia magazynowego, a także dowiedzieli się na czym polega praca naukowa w laboratorium RFID. Następnie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie dra inż. Ireneusza Fechnera „Gospodarka cyfrowa i jej wpływ na logistykę”. Na koniec uczniowie mogli spróbować swoich sił podczas ćwiczeń z formowania ładunków. Rywalizacja w grupach nagradzana była gadżetami przez prowadzącego. Wycieczka dydaktyczna byłą bardzo udana, pozwoliła uczestnikom zdobyć nowe doświadczenia, wiedzę, a także dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

 


konkurs: "szkoła wolna od używek"

16 maja br. uczniowie naszej Szkoły zostali zaproszeni do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krotoszynie na uroczyste wręczenie nagród za zajęcie I miejsca w konkursie filmowym pt.: „Szkoła wolna od używek”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy uczestniczą w programie edukacyjnym „ARS, czyli jak dbać o miłość”. Polegał on na nagraniu i zmontowaniu filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Uczniowie 3 klasy technikum w zawodzie cyfrowe procesy graficzne: Milena Miernicka, Oliwia Oczkowska, Maria Krawiec, Irena Tanaś, Karolina Pierunek, Maria Popowicz i Remigiusz Kępa podjęli się tego trudnego zadania. Praca została wysoko oceniona przez jury powiatowe, a następnie będzie podlegać ocenie na poziomie wojewódzkim.

Gratuluję uczestnikom i życzę dalszych sukcesów!

Opiekun:

Aneta Michalak

Tekst i foto: Aneta Michalak


matematyka dla zawodowców

1 Kwietnia w Kaliszu odbył się II Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Matematyka dla zawodowców". Wzięło w nim udział 37 uczniów, w tym 6 z naszej szkoły. Uczennica naszej szkoły - Martyna Naskręt zajęła IV miejsce, a Tomasz Zachmann VI miejsce. Gratulacje dla wszytkich uczetników i opiekna pani Małgorzaty Fornalik.


śpiewaj i walcz

siw2019W Jarocinie odbyła się kolejna edycja konkursu "Śpiewaj i Walcz". Nasze przedstawicielki: Aleksandra Szczepaniak, Julia Kaźmierczak oraz Anna Pyszczorska. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i był bardzo wyrównany. Udział w tej imprezie artystyczne to bardzo dobre doświadczenie co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dziękujemy naszym dziewczynom za udział w kolejnej edycji tego konkursu.


bebi - będę biznesmenem

BeBi – Będę Biznesmenem, czyli konkurs,  który był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Wielkopolsce w formie projektu przedsięwzięcia. Do finału dostały się nasze uczennice z II klasy Technikum Ekonomicznego, Paulina Udzik i Olga Grobelna. Finał odbędzie się w formie multimedialnej 30 maja 2019r. w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie. Życzę powodzenia moim podopiecznym – Ewa Poczta-Szczepańska.

Ewa Poczta-Szczepańska.


sukcesy naszych uczniów - konkurs wiedzy o normalizacji

16 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie pod patronatem Starostwa Powiatowego, Komitetu Normalizacji i Banku Spółdzielczego w Krotoszynie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Normalizacji. Był to drugi etap zmagań, w którym brało udział po trzech uczestników ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie - którzy zdobyli największą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych. Reprezentantami naszej szkoły na szczeblu powiatowym była: Milena Majdecka – uczennica I klasy Technikum Ekonomicznego oraz Monika Witek i Wiktoria Marecka – uczennice II klasy Technikum Spedytor . Po trudnych zmaganiach z dogrywkami (zabrakło 1 punktu) II miejsce zdobyła Milena Majdecka , IV miejsce Monika Witek, a drużynowo nasze dziewczyny zdobyły II miejsce w powiecie. Zakres treści dotyczący konkursu wymagał dużej wiedzy , więc bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych uczennic. Zarówno opiekun uczestniczek, Ewa Poczta-Szczepańska i laureatki otrzymały dyplomy i drobne upominki.  Dziękujemy.


olimpiada wiedzy konsumenckiej

Nieco wcześniej bo w marcu nasi uczniowie uczestniczyli też w XV edycji Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej na szczeblu powiatowym. Była to Anna Leśniak i Jakub Roszczak, uczniowie IV klasy Technikum Ekonomicznego oraz Paulina Udzik , uczennica II klasy Technikum Ekonomicznego. Zajęli również wysokie miejsca. Ania IV pozycja (i tez zabrakło 1 punktu na finał), Jakub V , a Paulina VI miejsce. Uczestnicy konkursu musieli posiadać dużą wiedzą merytoryczną, zapoznać się z treściami 16 ustaw dotyczących treści konkursu. Otrzymaliśmy gratulacje, dyplomy. Organizatorem tego konkursu był Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta p. Mikołaj Lechman.

Ewa Poczta-Szczepańska.

 


"szczęśliwej drogi już czas..."

Absolwenci rocznik 2019 w piątek 26 kwietnia odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Podczas uroczystej akademii uczniowie pożegnali się z nauczycielami, podziękowali rodzicom za wychowanie a pedagodzy, zaproszeni goście i młodsi koledzy życzyli im powodzenia na maturze, podczas egzaminów zawodowych i w dorosłym życiu. Słowa podziękowania w imieniu absolwentów skierowała do obecnych Marianna Michalska. Uczniom wyróżniającym się osiągnięciami naukowymi, sportowymi czy działalnością w konkursach i kołach zainteresowań świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody wręczyła Dyrekcja szkoły i przedstawicielka Rady Rodziców. 

Najwyższe wyróżnienie – statuetkę „Primus inter Pares” w tym roku zdobyły: Alicja Gromadzińska – absolwentka klasy III LO oraz Martyna Naskręt – absolwentka klasy IV TAK.
Podczas akademii były momenty sentymentalne, niejednemu łza zakręciła się w oku. Utwór „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu Natalii Kaźmierczak potwierdził, że lata szkolne i młodość z pewnością będą należały do najlepszych wspomnień. „Szczęśliwej drogi już czas” – zaśpiewał absolwentom Kuba Marcisz – bo zakończenie edukacji w szkole średniej to początek kolejnego etapu życia. Życzymy naszym uczniom wszystkiego co najlepsze, by śmiało realizowali swoje marzenia w otoczeniu życzliwych im ludzi.

IS

Fot. Milena Miernicka

[FOTOGALERIA 1 - ZAPRASZAMY]


Targi rekrutacyjne w zamku

4 kwietnia zaprosiliśmy do naszej szkoły wszystkich gimnazjalistów z Koźmina. Oprócz gimnazjalistów pojawili się także ósmoklasiści w gmin sąsiednich. Wszystko po to, by mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. A jest w czym wybierać. Mamy coś dla lubiących pracę przy komputer: technikum grafiki i poligrafii cyfrowej, technikum teleinformatyczne. Lubiący przyrodę i środowisko naturalne może wybrać technikum rolnicze, agrobiznes czy architekturę krajobrazu. Lubiący pracę biurową i obliczeniową wybierze zawód technika ekonomisty bądź technika spedytora. Mamy także cały wachlarz zawodów w branżowej szkole I stopnia. No i mamy także cieszącą się dużym zainteresowaniem klasę mundurową w liceum ogólnokształcącym. Każdy znajdzie dla siebie jakiś ciekawy kierunek.
Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z pierwszego dnia targów autorstwa Karoliny Przyjemskiej i Waldemara Ratajczyka.

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]

GP, WL, KP

 


TEnisiści znów na podium

W poniedziałek 25 marca 2019r. w hali sportowej ZSP przy ul. Strzeleckiej w Koźminie Wlkp. odbyły się Wielkopolskie Mistrzostwa LZS Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. W turnieju brało udział 7 szkół i każda miała prawo wystawić reprezentację składającą się z 7 osób – po 1 w każdej kategorii wiekowej oraz 3 osoby startujące dowolnie. Tym razem świetnie zaprezentował się  Krystian Bergmann z 4 TA, który zajął II miejsce ( kat. senior) oraz Agnieszka Bruder z 3 LO zajmując miejsce III (kat. seniorka). Na punktację zespołową składała się suma punktów uzyskanych przez wszystkich uczniów danej szkoły. Nasz zespół uplasował się na 4 miejscu z sumą 22 punktów, w którego skład, poza w/w  wchodzili :Hanna Mrzywka III TR, Marcin Leśniak IV TCPG, Marcin Kolenda z IV TR i Miłosz Kosmalski z I BS. Wszystkim dziękuję i gratuluję!

Justyna Rogowicz


wycieczka młodzieży z internatu

Dnia 27 marca wychowankowie internatu wyruszyli pociągiem poza mury wiekowego internatu na wycieczkę do Poznania z opiekunami Panią mgr Beatą Kuzia i Panią mgr Karoliną Kowalską. Najważniejszym celem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Po drodze skorzystaliśmy z różnych dobroci tego miasta min. przepysznego jedzenia, różnych atrakcji jak i ogromu centrów handlowych. Bawiliśmy się świetnie i czekamy na kolejną wycieczkę.

Tekst: P. Cepa 

Foto: B. Kuzia


sekcja tenisa stołowego

W minioną sobotę, 23 marca 2019 roku w hali sportowej przy ulicy Strzeleckiej odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Koźmina Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym”. Impreza sportowa cieszyła się bardzo dużą frekwencją i jak zwykle nie zabrakło uczniów naszej Szkoły. W kolejnym już Memoriale im. Ryszarda Kamińskiego, koźmiński Zamek godnie reprezentowali: (od lewej - foto 2) Marcin Kolenda z IV TR, Miłosz Kosmalski z I BS, Agnieszka Bruder III LO, Hanna Mrzywka III TR, Marcin Leśniak IV TCPG i Krystian Bergmann z IV TA. Najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów osiągnęła uczennica- Agnieszka Bruder zajmując II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Agnieszka również została najwyżej sklasyfikowaną mieszkanką MiG Koźmin Wlkp. Tak więc Jej prywatna kolekcja nagród powiększy się o kolejne dwa puchary. Gratulacje!

Tekst i foto: Justyna Rogowicz.


Ekonomia w praktyce - projekty klasy 3 lo

Grupa 1
Pomogłyśmy zwierzakom naszej gminy, zorganizowałyśmy zbiórkę różnego asortymentu (głównie karmy) właśnie dla nich. Pupile schroniska bardzo się ucieszyły z naszej wizyty i licznych smakołyków. Projekt wykonały: Aleksandra Szczepaniak i Natalia Półrolniczak.
Grupa 2
7 stycznia 2019 r. na zorganizowanych przez naszą grupę projektową warsztatach " Młodzi Artyści" gościłyśmy klasę trzecią SP nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim. Dzieci wykonały maski karnawałowe. Projekt wykonały: Joanna Bryl, Patrycja Kaźmierczak i Julia Kaźmierczak.
Grupa 3
Na przełomie października i listopada została przeprowadzona zbiórka środków czystości na rzecz Domu Dziecka w Górze. Miała ona pomóc dzieciom, dlatego uczniowie chętnie się w nią włączyli. Po zakończeniu zbiórki razem ze szkolnym wolontariatem dary zostały zawiezione na miejsce. Projekt wykonały Jagoda Sokołowska, Wiktoria Osuch i Sylwia Drukarczyk.
Grupa 4
7 stycznia w naszej szkole realizowałyśmy projekt „Niepełnosprawni - dostrzegaj ich". Gościłyśmy małą Marysię wraz z jej mamą - Panią Angeliką. Projekt został podzielony na kilka etapów, pierwszym z nich było przeprowadzenie ankiet dotyczących życia osób niepełnosprawnych w szkole. Po skończonym wykładzie zapewniłyśmy Marysi chwilę rozrywki. Projekt realizowały: Dominika Brylewska, Katarzyna Karolczak, Adrianna Gromadzińska, Martyna Pawłowska, Alicja Gromadzińska.
Grupa 5
W ramach projektu realizowanego na zajęciach "ekonomia w praktyce" zorganizowaliśmy "Noc Biologów" w naszej szkole. Odbyła się ona wponiedziałek z 7 na 8 stycznia. Podczas zajęć edukacyjno-integracyjnych mogliśmy bliżej poznać świat biologii i chemii, a także miło spędzić razem czas. Projekt realizowali: Weronika Porawska, Weronika Kubiak, Julia Maleszka, Agnieszka Kubiak, Agnieszka Bruder, Natalia Rzepka, Joanna Czajka, Jagoda Gawrońska, Piotr Błażejczyk, Dawid Łukaszewicz. Projekty realizowane w ramach przedmiotu „Ekonomia w praktyce”, prowadzonego przez panią Ewę Pocztę-Szczepańską, koordynatorami projektu były panie Agnieszka Ziembicka i Barbara Opielewicz.

Tekst i foto: Adrianna Gromadzińska i Martyna Pawłowska (klasa 3 LO)

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]

 


wycieczka spedytorów

Dnia 15 marca Spedytorzy z klas I, II i III wraz z opiekunami, panią Beatą Kuzia, panią Karoliną Kowalską i panem Piotrem Osuchem, udali się na wycieczkę edukacyjną do Nadarzyna pod Warszawą. Odbywały się tam III Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki. Uczniowie mogli podziwiać pojazdy użytkowe, ciągniki, naczepy, a także wiele nowych rozwiązań logistycznych, magazynowych i zorientować się w innowacjach zachodzących na rynku transportowym, proponowanych przez zgromadzone tam firmy i specjalistów. Dla młodzieży odbywały się także konferencje. Nasza grupa wzięła udział w konferencji „Kadry logistyczne przyszłości.” Po odwiedzeniu targów młodzież udała się do Warszawy. Tam podziwiali Zamek Królewski, Stare Miasto, przeszli pod Pałac Prezydencki, a także odwiedzili Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza. W godzinach wieczornych wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Koźmina.

Tekst i foto: Karolina Kowalska

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


matematycy z zamku

mikolajDnia 07.03.2019 od godziny 8:00 do 15:00, nasza szkoła wzięła udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu matematycznego Maks Matematyczny. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań matematycznych przy komputerze. Były to dwie gry matematyczne na rozwiązanie których uczestnik miał 45 minut od zarejestrowania się. 

W konkursie wzięło udział 7000 uczniów z około 900 szkół. Z naszej szkoły w matematycznej grze wzięło udział 31 chętnych. Po zliczeniu wyników okazało się (co było bardzo miłe), że nasza młodzież zdobyła całkiem dobre wyniki.

 

W kategorii Liceum/Technikum klasa 1:
1. Mateusz Bartkowiak, 624 punkty, 2 miejsce w województwie, 54 miejsce w kraju,
2. Krzysztof Staniek, 596 punktów, 3 miejsce w województwie, 62 miejsce w kraju,
3. Piotr Błażejczyk, 492 punkty, 8 miejsce w województwie, 115 miejsce w kraju.

 

W kategorii Liceum/Technikum klasa 2:
1. Mikołaj Jakubiak, 848 punktów, 4 miejsce w województwie, 7 miejsce w kraju,
2. Dariusz Idkowiak, 666 punktów, 11 miejsce w województwie, 42 miejsce w kraju,
3. Patryk Reyer, 608 punktów, 12 miejsce w województwie, 66 miejsce w kraju.

W kategorii Liceum klasa 3/Technikum klasa 3 i 4:
1. Anna Leśniak, 744 punkty, 1 miejsce w województwie, 22 miejsce w kraju,
2. Jakub Roszczak, 736 punktów, 2 miejsce w województwie, 27 miejsce w kraju,
3. Marta Wichłacz, 558 punktów, 5 miejsce w województwie, 72 miejsce w kraju.

Gratulacje dla naszych matematyków.
Na zdjęciu Mikołaj Jakubiak – zdobywca 7 miejsca w kraju.

GP


powiatowe targi edukacyjne

Już poraz 4 Starostwo Powiatowe Wydział Edukacji, Kultury i Sporrtu zorganizowała z myślą o ósmoklasistach i gimnazjalistach Targi Edukacyjne. Do Sali Sportowej w Krotoszynie zostały zaproszone wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu naszego powiatu. Szkoły zaprezentowały swoje kierunki nauczania jakie planują otworzyć w następnym roku szkolnym. Oczywiście nie mogło zabraknąć i naszej szkoły. W poniższej fotorelacji możemy zaobaczyć jak wyglądało spotkanie. Można także było zapoznać się na targach z ofertą firm oferujacych staże i praktyki zawodowe dla techników. Targi obejrzało około 1500 uczniów, absolwentów ostatnich klas gimnazjalnych i szkoły podsatwowej.

Tekst i fot. Grzegorz Pierzchała

[ FOTOGALERIA - GRZEGORZ PIERZCHAŁA]


Zapraszamy również do fotorealcji ze środowych targów w obiektywie Karoliny Przyjemskiej. Przypomniajmy, że Karolina jest uczennicą 3 klasy w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych i jednocześnie słuchaczem kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik fotograf. Jeśli absolwentów szkół gimnazjalnych interesuje zawód grafika czy fotograf, zapraszamy do naszej szkoły. Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na targach.

Tekst GP, fot. Karolina Przyjemska

[ FOTOGALERIA - KAROLINA PRZYJEMSKA ]


Zapraszamy do obejrzenia kolejnej odsłony zdjeciowej z targów rekrutacyjnych w Krotoszynie. Tym razem zdjecia wykonała Milena Miernicka, uczenica bardzo ciekawego kierunku w naszej szkole - technikum grafiki i poligrafii cyfrowej. Zapraszamy do oznaczania się drodzy gimnazjaliści i ósmoklasiści.

Tekst GP, fot. Milena Miernicka

[ FOTOGALERIA - MILENA MIERNICKA ]


dzień kobiet

8 marca, w "Dzień kobiet", w auli koźmińskiego zamku z tej okazji odbyła się uroczysta akademia wraz z programem artystycznym, w którym brała udział liczna grupa chłopców pod kierunkiem nauczycieli: Dariusza Maciejewskiego, Karola Ratajczyka, Michała Ryby oraz Mateusza Baszczyńskiego. Głównymi prowadzącymi byli uczniowie klasy III TR: Arkadiusz Twardowski, Jacek Drygas oraz Piotr Biskup. Program akademii obejmował: występy wokalne niezastąpionego Jakuba Marcisza, wiersze Leszka Brylewskiego, skecze oraz występ kabaretowy w wykonaniu chłopców z klasy IV TR. Na zakończenie panowie wręczyli symboliczne kwiaty wszystkim paniom i zaśpiewali huczne "STO LAT". Za wystrój dziękuje Pani Joannie Kobus –Marczak. W akademii wystąpili: Jakub Skrzypczak IVTR , Kacper WierzowieckiI VTR, Marcin Mocydlarz IVTR, Marcin Kolenda IVTR, Michał Rosa IVTR, Dominik Pierzchała IVTR, Krystian Goliński IVTR, Dawid Przedaszek IVTR, Tomasz Zachman IV TR, Leszek Brylewski III TE/TS, Arkadiusz Twardowski IIITR, Piotr Biskup IIITR, Jacek Drygas IITR, Jakub Marcisz IITGiPC, Jakub Roszczak IVTA/TE, Krystian Musiał IVTA/TE

Tekst: Mateusz Baszczyński Zdjęcia: Grzegorz Pierzchała

Poniżej zapraszamy do fotogalerii oraz na występ Jakuba Marcisza z klasy 2 TR w piosence "Jak długo jeszcze" i kabaret w wykonaniu klasy 4 TR. 

[ KABARET]      [ JAKUB MARCISZ ]

[ ZAPRASZAMY DO PEŁNEJ FOTOGALERII ]

 


NIE DLA NARKOTYKÓW, DOPALACZY, ALKOHOLU...

nienark5 marca klasy III TCPG i III LO wybrały się do kina „Mieszko” przy ul. Boreckiej na seans pt. „Mój piękny Syn” w reżyserii Feliksa Van Groeningena. Film przedstawiał historię rodziny, która boryka się z uzależnieniem narkotykowym swojego osiemnastoletniego syna Nica. Bliscy nalegają na terapię, na którą Nic początkowo nie chce się zgodzić ale po namowach przystaje na to. Tam jego stan się poprawia, ale doświadcza również upadków. W chwili słabości ucieka z ośrodka i powraca do starych przyzwyczajeń. Ojciec znajduje go na ulicy i zabiera do domu. Mają do czynienia z niezwykle trudną sytuacją. Kochający ojciec jak i cała rodzina próbują mu pomóc, jednak każda próba po dłuższym czasie kończy się fiaskiem. W ośrodku Nic zdecydował się o podjęciu studiów, co cieszy rodziców. Widzowi przedstawiono temat narkomani i uzależnienia w sposób bardzo drastyczny. Widzieliśmy sceny gdzie bohater balansował między życiem a śmiercią. Reżyser skupił się głownie na miłości ojca do syna. Chcąc zrozumieć jego sytuację postawił sobie pytanie „co w tym jest?” i zaczął zgłębiać temat o substancjach... [ CZYTAJ WIĘCEJ NA FB ]


8marca


Mistrzostwa Koźmina wielkopolskiego w tenisie stołowym

tenis23 lutego 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wielkopolskim odbyły się "Zamknięte Mistrzostwa Koźmina Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym". Jak co roku uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca.

W kategorii juniorów na pierwszym miejscu uplasował się Marcin Leśniak z klasy IV TCPG, na drugim Miłosz Kosmalski z klasy I BS,a na trzecim zaś Marcin Kolenda z IV TR. Gratulujemy i dziękujemy pozostałym zawodniczkom i zawodnikom za udział w zawodach.

 

J.R. Fot. M.B.


kolejna udana akcja poboru krwi

Już po raz siódmy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim przy współudziale Klubu HDK zorganizował akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja przeprowadzona została we w środę 27 lutego 2019r. przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz OT RCKiK w Krotoszynie. Po raz drugi przeprowadzona została w formie stacjonarnej na hali sportowej ZSP dzięki pomocy i wsparciu technicznemu kol. Dariuszowi Maciejewskiemu. W ciągu 4 godzin zarejestrowano 62 kandydatów, z których aż 51 oddało krew. Pozostali nie zostali zakwalifikowani z różnych powodów zdrowotnych. Szczególnie dużą frekwencję okazali uczniowie koźmińskiego zamku. Na 40 zarejestrowanych krew oddało 32 uczniów. Na akcji zebrano 22,78 l krwi. Tegoroczna akcja była kolejnym sukcesem, jeśli chodzi o liczbę dawców i ilość zebranej krwi.
Organizatorami akcji byli: kol. Karol Ratajczyk – opiekun Szkolnego Koła PCK w ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim i Wiesław Głuszek – Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy UMiG Koźmin Wielkopolski. Podziękowania dla kol. Dariusza Maciejewskiego za przygotowanie techniczne akcji. Wszystkim, którzy pomogli rozpropagować to przedsięwzięcie i Tym, którzy odpowiedzieli na apel składamy serdeczne podziękowanie oraz życzymy zdrowia, zadowolenia z dobrze spełnionej misji, jaką jest ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka.

Karol Ratajczyk – Opiekun Szkolnego Koła PCK przy ZSP w Koźminie Wielkopolskim.

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


xxix olimpiada teologii katolickiej

t1„Św. Jacek – wzór ewangelizacji” to hasło XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, której etap diecezjalny odbył się 27 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Olimpiadę rozpoczęła Msza św. w kaplicy seminaryjnej, którą odprawił ks. kan. dr Jarosław Powąska, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. W intelektualne szranki stanęło 51 młodych ludzi z 28 szkół z terenu diecezji kaliskiej. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali test z wiedzy dotyczącej życiorysu św. Jacka. Młodzież musiała zapoznać się z adhortacjami oraz przemówieniami papieży Jana Pawła II i Franciszka, listami biskupów o św. Jacku i innymi opracowaniami na ten temat. Ponadto obowiązywała znajomość Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy III TCPG - zwyciężczynie etapu szkolnego: Maria Krawiec oraz Milena Miernicka.

 

[ Zobacz więcej na FB ]


spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych

26 lutego w budynku koźmińskiego liceum, odbyło się spotkanie z Agencją Mienia Wojskowego, Mobilną Jednostką Dowodzenia Operacjami Powietrznymi oraz przedstawicielem Muzeum Broni Pancernej. Spotkanie miało na celu przybliżenie Nam działalności służb mundurowych, a także prace pasjonatów starego uzbrojenia Wojska Polskiego. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy na temat lotnictwa i jego historii. Opowiedziano Nam o powstaniu jednostki MJDOP i jej zadaniach. Pracownik muzeum pokazał Nam pojazdy wojskowe, które wydobył wraz z wolontariuszami. Spotkanie przebiegło w miłej i zabawnej atmosferze przy kawie i ciastku. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Tekst: uczniowie klasy I LO w Koźminie Wielkopolskim 

Foto: Karol Ratajczyk

[ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII]


"cO tam w trawie piszczy... - czyli wiersze o przyrodzie"

Pod takim hasłem przeprowadzony został X Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Poznaniu. Blisko 70 recytatorów prezentowało swoje talenty artystyczne na scenie Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta, a wśród nich uczennice z naszej szkoły: Monika Czajka, Milena Owczaryszek /kl. II TEG/ i Weronika Gniazdowska /kl. III TR/. Uczennice przygotowały recytacje pod okiem polonistki Izabeli Stanisławskiej. Występ Weroniki i Mileny, bardzo udany, został wysoko oceniony przy jury i dziewczyny z koźmińskiego zamku otrzymały wyróżnienia. Jury oceniało dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu, emisję głosu i ogólny wyraz artystyczny.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski zorganizowany został pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a nagrody ufundował Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb. Gratulujemy naszym uczennicom. 

GP

Fot. IS


mistrzostwo lzs chłopców

Chłopacy poszli w ślad dziewcząt. 26 Lutego w naszej szkole miały miejsce rozgrywki piłki ręcznej chłopców - finał Mistrzostw Wielkopolski LZS. W turnieju wzięły udział 4 zespoły: Nietążkowo, Trzcianka, Strzałkowo oraz Koźmin Wielkopolski. W pierwszym meczu nasi szczypiorniści pokonując Trzciankę wygrali 22:11, następnie w finale pokonali Strzałkowo 22:8 zdobywając pierwsze miejsce. Wyniki pozostałych meczów: Strzałkowo 14:13 Nietążkowo Trzcianka 16:11 Nietążkowo. Gratulujemy chłopakom oraz trenerowi Dariuszowi Maciejewskiemu. Zespołom gratulujemy walki oraz dobrej gry. Skład drużyny ZSP Koźmin Wielkopolski: Jakub Roszczak, Krystian Musiał, Marcin Kolenda, Dominik Pierzchała, Kacper Wierzowiecki, Marcin Leśniak, Jacek Drygas, Eryk Praczyk, Maciej Szymczak, Jakub Szklanny, Darek Idkowiak, Jakub Oleszak, Kacper Patalas, Kacper Mielcarek, Krzysztof Wawrzyniak, Michał Kołaczkowski, Kacper Stróżyk, Krystian Mikołajczyk, Mateusz Dolata, Miłosz Kosmalski.

[Zapraszamy obejrzenia do obszernej fotorelacji z mistrzostw autorstwa Grzegorza Pierzchały]

Tekst Kuba Roszczak


Nasi na gardenii

Sobotnie przedpołudnie nasi architekci krajobrazu i floryści spędzili w Poznaniu na GARDENII i Targach Special Days. Przestrzeń targów jak zawsze, wypełniona była kwiatami zarówno doniczkowymi jak i ciętymi oraz sadzonkami drzew i krzewów ozdobnych, ułożonych zgodnie z nowoczesną modą obowiązującą w aranżacji wnętrz ogrodowych. Mnogość roślin, pokazy florystyczne i różnorodność ekspozycji pozwoliły uczniom i kursantom zapoznać się z trendami, które będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie. Zaskoczeniem jest kolorystyka kwiatów i wiązanek, która będzie oscylowała w barwach od koralowego różu, toffi po beże i brązy.
Uczestniczka wyjazdu, nasz nauczyciel architektury krajobrazu i florystyki, Joanna Kobus-Marczak, aktywnie wzięła udział w Gardenii organizując warsztaty hortiterapeytyczne oraz wykład na temat roślin drzewiastych w hortiterapii.

[Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z targów.] 

GP
Fot. JKM


moje kompetencje - moja przyszłość

mkNasza szkoła przystąpiła do Projektu Unijnego "Moje Kompetencje - Moja Przyszłość" - rozwój potencjału uczniów ze szkół powiatu krotoszyńskiego. Projekt adresowany jest do 436 uczniów z 12 szkół prowadzonych przez Powiat Krotoszyński. Zakłada wsparcie uczniów poprzez realizację zajęć wyrównawczych i rozwijających zainteresowania i uzdolnienia oraz wspierających rozwój poznawczy i wpływających na zmniejszenie trudności w opanowaniu wiadomości i umiejętności szkolnych, a także wsparcie dla 25 nauczycieli i doposażenie 8 pracowni.Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach: Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W ramach tego projektu prowadzone są zajęcia:

1. Zajęcia z biologii dla uczniów chętnych do poszerzania wiedzy.
2. Zajęcia z fizyki z mechatroniką dla uczniów chcących rozwijać dodatkowe zainteresowania.
3. Zajęcia z matematyki dla uczniów mających trudności w nauce jako przygotowanie do matury na poziomie podstawowym.
4. Zajęcia z matematyki dla uczniów chcących poszerzyć wiedzę z matematyki.
5. Zajęcia z języka niemieckiego oraz z języka angielskiego - przygotowanie do egzaminu maturalnego. 

Więcej informacji w linku: [http://www.powiat-krotoszyn.pl/index.php/fundusze/2015-08-03-06-35-04/edukacja/moje-kompetencje-moja-przyszlosc]

Opiekun projektu: Michał Ryba.


mistrzynie wielkopolski lzs w zsp - gratulujemy!

W czwartek 7 lutego odbył się w hali sportowej naszej szkoły Finał Mistrzostw Wielkopolski LZS w piłce ręcznej dziewcząt. Wystąpiło 5 zespołów które rywalizowały że sobą grając systemem "każdy z każdym". Najlepsze okazały się dziewczęta z "Zamku" które wygrały wszystkie mecze a w decydującym spotkaniu pokonały Zespół Szkół z Trzcianki 6:4. 3 miejsce przypadło drużynie z Nietążkowa a poza podium znalazły się ekipy z Ostrzeszowa i Szamotuł.

Skład zwycięskiej drużyny: Milena Mie... [ Zobacz więcej na FB ]


 

Dnia 27 marca wychowankowie internatu wyruszyli pociągiem poza mury wiekowego internatu na wycieczkę do Poznania z opiekunami Panią mgr Beatą Kuzia i Panią mgr Karoliną Kowalską. Najważniejszym celem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Po drodze skorzystaliśmy z różnych dobroci tego miasta min. przepysznego jedzenia, różnych atrakcji jak i ogromu centrów handlowych. Bawiliśmy się świetnie i czekamy na kolejną wycieczkę.

Tekst: P. Cepa

Foto: B. Kuzia

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia 2019r.

·    Godzina 09:00 obecność obowiązkowa  nauczycieli uczących w roku szkolnym 2018/2019.

·    Godzina 11:00 obecność obowiązkowa  nauczycieli uczących w roku szkolnym 2019/2020

 

 

                                                                                Dyrektor

                                                                           mgr Ilona Bałoniak