Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

[WRZESIEŃ]   [PAŹDZIERNIK]   [LISTOPAD]   [GRUDZIEŃ]   [STYCZEŃ]   [LUTY]   [MARZEC]     


Decyzją Sądu Rejonowego w Krotoszynie z dnia 11 kwietnia 2018 roku, Administrator szkolnej strony internetowej zamieszcza poniższe przeprosiny.

przeprosiny www


ZEBRANIA WYWIADOWCZE DLA WSZYSTKICH KLAS ZSP

19 KWIETNIA - CZWARTEK, GODZINA 18.OO

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim

OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

STARSZEGO KSIĘGOWEGO

 

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE GRAFICZNO-FILMOWYM

20 kwietnia 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu graficzno – filmowego w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSP 2 w Krotoszynie zadania publicznego wspieranego przez Starostę Krotoszyńskiego „HONOROWY KRWIODAWCA – BOHATER CZY NAIWNIAK?”. Celem projektu było upowszechnienie idei i zasad honorowego krwiodawstwa oraz wzmocnienie postawy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Nasza szkoła wzięła udział w tym konkursie. Miło nam poinformować, że w kategorii film zdobyliśmy 2 miejsce. Karolina Przyjemska, Magdalena Wyduba i Dominika Pyta zrealizowały film w którym dzieci w przedszkolu wypowiadały się na temat krwiodawstwa. W kategorii plakat Irena Tanaś zdobyła 2 miejsce a Klaudia Parysek wyróżnienie.

[ CZYTAJ WIĘCEJ NA SZKOLNEJ STRONIE FB ]


W HOŁDZIE POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM

W środę 18 kwietnia odbyła się w Bibliotece Publicznej inauguracja obchodów 100 - lecia Niepodległości oraz Setnej Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Organizatorami patriotycznego spotkania byli: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca, nieformalna grupa koźmińskich Nauczycieli Emerytów i Biblioteka Publiczna w Koźminie.  Po uroczystym powitaniu gości przez Elżbietę Rychlik – kierownika Biblioteki wystąpił z okolicznościowym słowem burmistrz Maciej Bratborski. Następnym punktem programu była prelekcja historyka dr Piotra Osucha na temat „Koźmin i Koźminianie w Powstaniu Wielkopolskim”. W bardzo ciekawy sposób prelegent przedstawił znaczenie zrywu Wielkopolan oraz udział kompanii koźmińskich w drodze do Wolności.
Poetycki montaż wykonała młodzież naszej szkoły, najliczniejszą grupę młodych aktorów stanowili uczniowie kl. I TEG oraz licealistki. Młodzież przygotowała pod kierunkiem polonistki Izabeli Stanisławskiej recytacje i pieśni patriotyczne. Ich dojrzała postawa patriotyczna pokazała, iż nie są obojętni wobec spraw narodowych. Uczestnicy akademii w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim wspólnie zaśpiewali Marsz Powstańców – „Marsyliankę Wielkopolską”.
Ważnym punktem akademii był Apel Poległych w Powstaniu Wielkopolskim mieszkańców Koźmina i okolicy.
„Pamiętajmy, że miłość do ojczyzny to nie slogan. To dar, który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”. Wielopokoleniowy charakter miała właśnie uroczystość w Bibliotece Publicznej. Po spotkaniu można było zwiedzać wystawę Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości pod nazwą „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Droga Wielkopolan do niepodległości”.

Tekst: Izabela Stanisławska

Foto: Grzegorz Pierzchała

[ ZAPRASZAMY DO PEŁNEJ FOTOGALERII NA FB ]


I KONKURS WIEDZY "MATEMATYKA DLA ZAWODOWCA" 

16 kwietnia br. w Auli ODN w Kaliszu odbył się I Konkurs wiedzy dla uczniów technikum, ,,Matematyka dla zawodowca”, w którym wzięło udział 44 uczniów z 10 szkół województwa kaliskiego. Z naszej szkoły brało udział 8 uczniów którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki. W konkursie można było uzyskać 44 punkty. Najlepszy uczestnik uzyskał: 38 punktów.
Wyniki naszych uczniów:   
II miejsce Martyna Naskręt 37 pkt.
III miejsce Justyna Kopeć 36p i Agata Kubiak 36 pkt.
IV miejsce Mikołaj Jakubiak 35 pkt.

Tekst: Małgorzata Fornalik
Foto: Adam Kuzia


XV POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNY

XV Powiatowy Konkurs Informatyczny, odbył się 12 kwietnia bieżącego roku a organizatorem konkursu, jak zwykle, był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. Formuła konkursu od lat jest niezmienna i także w tym roku uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test teoretyczny sprawdzający ich wiedzę, a następnie wykonać zadania sprawdzające umiejętności praktyczne. Poziom uczestników był w tym roku bardzo wyrównany i zwłaszcza w kategorii szkoł ponadgimnazjalnych do końca toczyli oni bój o czołowe lokaty w klasyfikacji.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z 3 TCPG: Bartłomiej Rychlik, Patryk Stefaniak i Krystian Baran. Drużyna zdobyła 3 miejsce drużynowo, tuż za ZSP2 i LO Krotoszyn.
A oto szczegółowe wyniki szkół ponadgimnazjalnych:
Klasyfikacja indywidualna
1. Tobiasz Pauter - I LO w Krotoszynie (praktyka: 15 pkt.; teoria: 32 pkt.)
2. Mikołaj Cieślak - ZSP nr 2 w Krotoszynie (praktyka: 14 pkt.; teoria: 32 pkt.)
3. Mateusz Sierszulski - I LO w Krotoszynie (praktyka: 14 pkt.; teoria: 30 pkt.)
4. Bartłomiej Rychlik - ZSP w Koźminie Wlkp. (praktyka: 14 pkt.; teoria: 29 pkt.)
Klasyfikacja drużynowa
1. I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie (134 pkt.)
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie (129 pkt.)
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. (121 pkt.)

GP


VI KOŹMIŃSKI KONKURS TALENTÓW

 

W dniu 14 kwietnia 2018 roku w sali widowiskowej w Koźminie Wielkopolskim odbył się VI Koźmiński Konkurs Talentów w którym wzięła udział Weronika Pieniężna uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim. Wśród wielu wykonawców zaprezentowała swój talent wokalno – instrumentalny na najwyższym poziomie, oczarowując swoim głosem jury i widownie zajęła w konkursie pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Fot. i tekst: Alicja Gościniak


ORLIK JEST NASZ

orlik

W poniedziałek 16 kwietnia 2018 r. nasi uczniowie brali udział w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w piłce nożnej na Orliku w ramach rozgrywek SZS – Licealiady.

W krotoszyńskim ogólniaku spotkały się 4 najlepsze zespoły z Powiatu: LO Krotoszyn, ZSP nr3 Krotoszyn, ZSP nr1 Krotoszyn i ZSP Koźmin Wielkopolski. Mecze zostały rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Uczniowie z Koźmińskiego Zamku uzyskali następujące wyniki: ZSP Koźmin – ZSP nr3 remis 0:0 , ZSP Koźmin – LO 3:2 i ZSP Koźmin – ZSP nr1 2:0, co dało nam I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu oraz awans do Mistrzostw Rejonu Kaliskiego.
Skład drużyny stanowili: M. Serek, M. Miedziński , P. Bartkowiak, N. Marciniak, A. Leoniak , D. Zych, M. Spychała, M. Grzemski, P. Poczta, M. Borowczyk i O. Minta (brak na zdjęciu), a trenerem naszego zespołu jest Dariusz Maciejewski.

DM


LAUREATKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

plastyczny

Tegoroczne maturzystki z klasy IV TE w ramach zajęć artystycznych uczestniczyły w konkursie plastycznym na „Najciekawsze pisanki”, organizowanym przez Ośrodek Kultury w Koźminie Wlkp. Przygotowały różnymi technikami bardzo ciekawe pisanki wielkanocne. Ich talenty artystyczne zostały docenione przez jury, dziewczęta zdobyły w kategorii powyżej 15 lat wszystkie trzy miejsca i wyróżnienie. Laureatkami zostały: Agnieszka Kulińska, Justyna Kopeć i Weronika Wojtkowiak, a wyróżnienie zdobyła praca Beaty Stęclik. Na konkurs łącznie w czterech kategoriach wiekowych napłynęło ponad 600 pisanek.
W czwartek 12 kwietnia laureatki odebrały nagrody z rąk burmistrza Macieja Bratborskiego, dyrektora GZIK Leszka Ziętkiewicza oraz instruktora sekcji plastycznej Marii Malinowskiej.

Gratulujemy!


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W ZSP

Dnia 12 kwietnia, mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły, pracowników naukowych z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tym razem byli to wykładowcy z dwóch wydziałów - Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu oraz Rolnictwa i Bioinżynierii. Ideą spotkania było poszerzanie wiedzy z zakresu tematów rolniczych oraz okołorolniczych, poprzez prelekcję wykładów i przeprowadzanie zajęć warsztatowych dla uczniów klas technikum: rolniczego, architektury krajobrazu, agrobiznesu, mechanizacji rolnictwa i liceum ogólnokształcącego.
Podczas gdy architekci krajobrazu montowali systemy nawadniające, rolnicy poznawali zasady precyzyjnej aplikacji środków ochrony roślin, a mechanizatorzy rolnictwa wnikali w tajniki określania zawartości składników pokarmowych i poszczególnych frakcji glebowych przy wykorzystaniu spektometrii bliskiej podczerwieni. W tym samym czasie, uczniowie LO rozpoznawali, segregowali i zjadali nasiona oraz owoce, a technicy argobiznesu oceniali efektywność nawożenia roślin, a także wpływ makro i mikroskładników na ich rozwój.
W drugiej części spotkania poruszane były tematy związane z rolą owadów w środowisku przyrodniczym, inwazją niepożądanych roślin i projektowaniem rabaty bylinowej. Zastanawiano się również czy zwiększenie mocy silnika w maszynach rolniczych ma sens i czy rośliny mogą przystosować się do braku wody.
Nie lada atrakcją dla uczniów była możliwość zobaczenia uniwersyteckiego ŻUKA, który przemierzył tysiące kilometrów biorąc udział w XI charytatywnym rajdzie ZŁOMBOL.
My również przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych Szanownych Gości. Mieli możliwość zwiedzić Muzeum Ziemi Koźmińskiej, które zrobiło na nich niesamowite wrażenie...

Tekst: Joanna Kobus Marczak

Foto: Marcin Leśniak (3 TCPG) i Marcin Szczepaniak (4TCPG)

 

transSPEDYTORZY Z CERTYFIKATAMI

Młodzież kształcąca się w zawodzie Technik Spedytor w ramach poszerzania swojej pozalekcyjnej branżowej wiedzy zdecydowała się przystąpić do oficjalnego TESTU WIEDZY Z ZAKRESU SPEDYCJI organizowanego przez licencjonowaną firmę TRANS EDU. Poziom wiedzy znacznie wykraczał poza materiał lekcyjny. Młodzież wraz z opiekunem przygotowywała się do tego Certyfikatu.
ANNA MACIEJAK Z KLASY II uzyskała wymagane 75% punków i otrzymała CERTYFIKAT. Dzięki niemu poszerzyła swoje kwalifikacje zawodowe i stała się konkurencyjna na rynku pracy. SERDECZNIE GRATULUJEMY ANNIE.

Tekst i foto: Lidia Niedziela-Skrzypczak

 


I POWIATOWY KONKURS KULINARNY

Dnia 7 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbył się I Powiatowy Konkurs Kulinarny po Patronatem Starosty Krotoszyńskiego. Do konkursu przystąpiła zarówno młodzież gimnazjalna, jak i ponadgimnazjalna. Zadaniem uczestników było przygotowanie ciekawych potraw z dostępnych składników. Rywalizacja była zacięta. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej – zawód kucharz: Kinga Jakubek i Aleksandra Wojciechowska. Komisja składająca się z 13 członków, w tym Tomasza Ptaka, uczestnika programu telewizyjnego Hell’s Kitchen, przyznała jednogłośnie I miejsce Aleksandrze Wojciechowskiej za jej kompozycję.

Nagrodą jest zwolnienie z części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Gratulujemy!

Tekst i fot: Lidia Niedziela-Skrzypczak


II MIEJSCE W KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM!

Uczennice LO przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim w składzie: Agnieszka Bruder, Joanna Bryl, Dominika Brylewska, Joanna Czajka, Jagoda Gawrońska, Adrianna Gromadzińska, Alicja Gromadzińska, Katarzyna Karolczak, Julia Kaźmierczak, Patrycja Kaźmierczak, Agnieszka Kubiak, Weronika Kubiak, Julia Maleszka, Martyna Pawłowska, Weronika Porawska, Natalia Rzepka i Aleksandra Szczepaniak oraz słuchacz Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego A.20 - Mateusz Handke zajęli II miejsce w konkursie dla 4 regionów Europy. Konkurs organizowany był przez niemiecką Fundację Nagrody Młodzieżowej, której celem jest rozwijanie kompetencji językowych oraz promowanie porozumienia na poziomie europejskim i międzynarodowym. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak i jego odpowiednicy w regionach partnerskich. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży w wieku od 12 do 23 lat mieszkających na stałe w: Hesji i okręgu Schmalkalden-Meiningen (Turyngia), Akwitanii (Francja), Emilii-Romanii (Włochy)oraz w Wielkopolsce.

Prace konkursowe mogły być przedstawione w formie pisemnej, grafiki, eseju, obrazów, zdjęć, nagrań video oraz słuchowiska i należało odnieść się w nich do grup najbardziej narażonych na wykluczenie społeczne (np. osoby niepełnosprawne, kobiety samotnie wychowujące dzieci, starsze osoby samotne, dzieci wychowujące się poza rodziną, imigranci oraz członkowie mniejszości narodowych).

Realizacja pracy konkursowej była możliwa dzięki owocnej współpracy z Zakładem Aktywności Zawodowej w Koźminie Wlkp. Uczniowie postanowili nakręcić film i nagrać polsko – niemiecką piosenkę pt. „Auf der anderen Straßenseite” – „Po drugiej stronie ulicy. W filmie zostały pokrótce zaprezentowane typy rehabilitacji, jakie świadczy ten zakład oraz wszystkie działy, gdzie pracują m. in. osoby niepełnosprawne. W piosence uczennice wyrażają podziw dla ich pracy i postawy życiowej. Kilkakrotnie podkreślają w niej, że mimo trudności życiowych tak naprawdę są oni „silniejsi” od nas. Celem naszego teledysku było przekazanie, jak ważne w społeczeństwie są tego typu zakłady i ile dobrego mogą wnieść w życie innych.

W ramach nagrody grupa uczniów wraz z opiekunami zostali zaproszeni na kilkudniowy majowy pobyt do Niemiec (Wiesbaden w Hesji), gdzie nastąpi uroczyste wręczenie nagrody w postaci 650 Euro.

Za pomoc w realizacji pracy konkursowej dziękujemy: Dyrektorowi GZIK – panu Leszkowi Ziętkiewiczowi, który umożliwił nagranie w studio muzycznym pod okiem inżyniera dźwięku -  pana Romana Wyduby.

Opiekunowie: mgr Joanna Marcisz,

                mgr Parysek – Raś,

mgr Michał Ryba


bn lo 18

ZSP UCZESTNIKIEM X EDYCJI KAMPANII "DRUGIE ŻYCIE"

ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim jako jedna z 32 szkół ponadgimnazjalnych Wielkopolski włączyła się do jubileuszowej X edycji kampanii „Drugie Życie”. Akcja ta ma na celu promocję oświadczeń woli poprzez przekazywanie informacji na temat transplantacji. Popularyzacja wiedzy ma być narzędziem pozwalającym zwiększyć liczbę przeszczepów w Polsce. Inauguracja kampanii w „Zamku” miała miejsce już wcześniej - w październiku 2017 r. Wówczas to w ramach rozpoczęcia akcji zorganizowane zostało stoisko informacyjne, oraz przemarsz uczniów z transparentem, ulotkami i oświadczeniami woli po szkole. 14 marca zostało zorganizowane spotkanie promocyjne z dr hab. n. med. Maciejem Głydą, Konsultantem Wojewódzkim w Dziedzinie Transplantologii Klinicznej w Wielkopolsce i Lubuskim oraz osobą po przeszczepie serca panią Justyną Szymczak. Goście zawitali do szkoły o godzinie 11.00. Aula wypełniła się po brzegi młodzieżą, która z zaciekawieniem słuchała prelekcji lekarza - konsultanta. Doktor przybliżył problem transplantacji, wyjaśnił zawiłości prawne i medyczne, a przede wszystkim zachęcił młodzież do rozmów na ten temat pomiędzy sobą w domach rodzinnych. Wiele emocji wzbudziło także wystąpienie pani Justyny, która „obaliła” wiele mitów na temat życia z przeszczepionym sercem.
Transplantacja to życie. Wielu chorych umiera, bo nie dożyli chwili, kiedy znalazłby się dla nich zdrowy narząd. Przeszczep pozwoliłby im normalnie funkcjonować – uczyć się, pracować, założyć rodzinę, podróżować. Działania, jakie prowadzone są w ramach akcji informacyjnej „Drugie życie” mają spowodować wzrost świadomości społecznej młodych ludzi w zakresie transplantacji. Chcemy by młodzież „zarażała” oświadczeniami woli swoich krewnych i znajomych.
Poprzez poruszanie tematu przeszczepiania narządów, kontakt z lekarzem czy osobą, która żyje dzięki transplantacji chcemy skłaniać młodych ludzi do refleksji, pobudzać do dyskusji i podejmowania decyzji.
Każdy z nas ma dar uzdrawiania. Razem możemy pomóc lekarzom uratować niejedno życie!

Tekst i foto: Beata Kuzia


MISTRZOSTWA LZS W TENISIE STOŁOWYM

W piątek, 9 marca 2018 r. w hali sportowej ZSP przy ul. Strzeleckiej w Koźminie Wielkopolskim odbyły się Wielkopolskie Mistrzostwa LZS Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Zawodnicy grali systemem do dwóch przegranych. Jakub Adamiak aby stanąć na podium musiał wygrać kilka gier i zajął 3 miejsce (na 12 uczestników) . W tej samej kategorii na 6 miejscu uplasował się Krystian Bergmann. Nieco słabiej wypadł Marcin Leśniak i Paweł Bartkowiak. Bardzo dobrze grała też Monika Twardowska zajmując w swojej kategorii 5 miejsce ( na 10 uczestniczek). Gratulacje i podziękowania dla wszystkich a szczególnie dla czwartoklasistów: Moniki, Jakuba i Pawła którzy po raz ostatni mieli możliwość reprezentowania naszej Szkoły w Tenisie Stołowym!

Tekst i foto: Justyna Rogowicz


III POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE

14 marca odbyły się już III Powiatowe Targi Edukacyjne w których uczestniczyła nasza szkoła. Mogliśmy zaprezentować swoją ofertę edukacyjną wszystkim gimnazjalistom z naszego powiatu. Podczas Targów pokazaliśmy się także od strony artystycznej w tańcu i utworach wokalnych. Zachecamy do obejrzenia zdjeć-migawek z tegorocznych Targów, które przedstawiają nas czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca.

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII NA FB ]

Tekst i fot. Grzegorz Pierzchała


SUKCES JAGODY SOKOŁOWSKIEJ Z KLASY II LO W ZSP

W dniu 08.03.2018 r. uczennica klasy II LO Jagoda Sokołowska zajęła III miejsce w IX edycji powiatowego konkursu historycznego: „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE W POWIECIE KROTOSZYŃSKIM – DZIEJE I TRADYCJE”. Organizatorami konkursu byli:
- Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie
- Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Krotoszynie
- Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie
- Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej
Honorowy patronat nad konkursem objęli:
- Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka
- Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek

 Tekst i foto: Piotr Osuch


XIV WIELKOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY KONSUMENCKIEJ

W dniu 06 marca 2018r. w  Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja odbyły się powiatowe eliminacje XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej pod patronatem Starostwa Powiatowego.  Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  z powiatu krotoszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów:  Ewa Kubiak – uczennica klasy IV TA,  Maciej Ignor – uczeń klasy IV TA,  Patryk Jędrzejczak – uczeń klasy I TE. Konkurs polegał na rozwiązaniu godzinnego testu z wiedzy konsumenckiej. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Powiatowego Rzecznika Konsumentów,  pana Mikołaja Lechmana, po weryfikacji odpowiedzi wyłoniła trzech laureatów,  którzy uzyskali najlepsze wyniki spośród wszystkich uczestników konkursu. Pierwsze i trzecie miejsce uzyskały uczennice LO im. H. Kołłątaja, natomiast  II miejsce nasza uczennica – EWA KUBIAK. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami okolicznościowymi, opiekunowie dyplomami z podziękowaniem. Laureatów  konkursu powiatowego czekają wojewódzkie rozgrywki w Poznaniu 10 kwietnia. Gratulujemy naszej uczennicy i życzymy jej powodzenia w kolejnym etapie.

Tekst: Ewa Poczta-Szczepańska


DZIEŃ KOBIET

Świat bez kobiet traci sens. Dlatego jak co roku uczniowie, a szczególnie płeć - jak mówią ta brzydsza - złożyła życzenia wszystkim dziewczynom i kobietom uczącym się i pracującym w Zamku. Spotkanie w auli szkolnej było dla wszystkich bardzo miłe i po prostu od serca od panów dla pań. Nadmienić należy, że w występy artystyczne bez płci pięknej tracą swój blask - nie zabrakło ich również i tym razem. Piosenkę "Two Ghost" oraz "Real love baby" wykonały Weronika Pieniężna (II TCPG) i Julia Kaźmierczak (II LO). Wszystkich rozbawił kabaret "Chłopaki do wzięcia i do przegięcia" w scense pt. "Dzień po Dniu Kobiet w zakrzywionym zwierciadle". Kolejna piosenka dla pań w wykonaniu Jakuba Marcisza czyli "Słodkiego Kuby" - "Jak długo jeszcze". Kolejny punkt to moim zadaniem CUD - czyli tancerze z III TR z rodzynkiem - Marcinem z III TCPG. Kiedy tancerze zeszli ze sceny,  wysłuchaliśmy ślicznego utworu w wykonanu Weroniki i Juli - "Chasing pavements".
Drogie Panie i Koleżanki - dużo uśmiechu i radości, niech każdy dzień będzie kwiatem, który rozkwita w Waszych rękach.
Za przygotowanie tej ślicznej uroczystości dziękujemy oczywiście mężczyznom: Karolowi Stasiakowi, Adamowi Kuzia, Piotrowi Pleskaczowi i Grzegorzowi Pierzchale i klasie III TR, II LO i gościom, o których wspomniałem.

Tekst, filmy i foto: Waldemar Ratajczyk

[ Zapraszmy do FOTOGALERII ]

Poniżej zapraszamy do wysłuchania pięknych pioseneki:

[ UTWÓR 1 ]

[ UTWÓR 2 ]

[ UTWÓR 3 ]

[ UTWÓR 4 ]

[ CHŁOPCY z III TR ]


DRZWI OTWARTE 2018

2 marca juz od rana szkoła nasza czekała na gimnazjalistów. Wszystko po to by gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną zamku. Można było szczegółowo zapoznać się z konkretnymi kierunkami nauki, porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Na targi zostały także zaproszone firmy, które mogą zaoferować absolwentom pracę zawodową, proaktyki czy szkolenia. Poniżej bardzo obszerna fotorelacja naszej uczennicy z Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych. Zapraszamy do oglądania, lajkowania no i wybrania naszej szkoły na kolejny czas edukacji.

Grzegorz Pierzchała Fot. Katarzyna Urbaniak

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]