Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

[ W R Z E S I E Ń ]  


WYCIECZKA KLASY I TEG i III ZSZ - HYDROPOLIS i JARMARK

Rankiem w poniedziałek 4 grudnia o godzinie 7.30 klasa 1 TEG (graficy i ekonomiści) oraz klasa 3a ZSZ wraz z opiekunami: Joanną Marcisz, Justyną Rogowicz oraz Waldemarem Ratajczykiem wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Program był bardzo napięty bo już o godzinie 10.00 zwiedzaliśmy Hydropolis - czyli wszystko to co się dzieje z wodą na świecie. Zapoznaliśmy się z obiegiem wody w przyrodzie oraz z procesami zachodzącymi w atmosferze. Szczegółowo mogliśmy przyjrzeć się procesowi produkcji wody jak i jej oczyszczania. Duże zainteresowanie wzbudziła interaktywna mapa Wrocławia, na której można było zobaczyć jakie tereny miasta zostały zalane w tzw. powodzi tysiąclecia w roku 1997. Modele największych jednostek pływających: wycieczkowiec, lotnistkowiec, kontenerowiec i wiele innych okrętów historycznych przyciągnęły uwagę przede wszystkim wychowawcę (WR) klasy 1 TEG. Kolejnym ważnym piunktem wycieczki było zwiedzanie Jarmarku Bożonarodzeniowego na Starym Rynku. Podziwialiśmy wspaniałe kolorowe stoiska świąteczne, które kusiły ślicznymi ozdobami ręcznie wykonanymi czy słodkościami. Nawet nie zauważyliśmy jak zbliżył się czas powrotu do Koźmina. Uczniowie wraz z opiekunami spędzili bardzo miłe chwile w trakcie wycieczki, o czym można się przekonać oglądając obszerną fotogalerię.

Tekst i foto: Joanna Marcisz, Justyna Rogowicz, Waldemar Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO OBSZERNEJ FOTOGALERII ]


PROJEKT - WIRTUALNY ZAMEK

Jesteśmy 16-osobową grupą zapaleńców naszej szkoły i bierzemy udział pod opieką pana Michała Ryby w VIII edycji konkursu na najciekawsze projekty edukacyjne organizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era. Nasz projekt ma numer 00054 i tytuł „Zamek, jakiego nie znacie - wirtualny spacer”. Klikając w link: 

https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/162.html

Oddaj głos! Otrzymasz zwrotnego maila z linkiem, w który należy kliknąć - dopiero wtedy Twój głos jest zarejestrowany. Głosuj każdego dnia do 14 grudnia 2017r.

Uczestnicy


PROJEKT - NOC MŁODYCH NAUKOWCÓW

Grupa projektowa licealistów stworzy scenariusz spotkania naukowego "Noc Młodych Naukowców", na które będą zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz gimnazjum i klasy VII szkół podstawowych naszej gminy. Aby zagłosować kliknij na poniższy link:

https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/2892.html


I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH REJONU KALISKIEGO!

29 listopada w hali sportowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. W grupie A rywalizowały ZST Pleszew, ZS nr 1 Ostrzeszów i gospodarz zawodów ZSP Koźmin Wlkp.. W grupie B grały drużyny: LO Krotoszyn, II LO Kalisz i LO nr 1 Kępno. W grupie A bezkonkurencyjne okazały się nasze dziewczęta pokonując kolejno Pleszew 16:0 i Ostrzeszów 18:9. Grupę B wygrały uczennice z Kępna pokonując Krotoszyn 11:6 i Kalisz 8:4. W finale spotkali się zwycięzcy grup. Dziewczęta z naszej szkoły okazały się zdecydowanie lepsze, pokonały LO Kępno 13:3 i zostały zwycięzcami turnieju awansując do półfinału Mistrzostw Wielkopolski . Gratulujemy. Trzecie miejsce zajęły drużyny LO Krotoszyn i ZS nr 1 Ostrzeszów. Skład zwycięskiej ekipy: Monika Twardowska, Sylwia Parysek, Edyta Wysocka, Marta Leśniak, Ewa Kubiak, Sylwia Pieniężna, Weronika Pieniężna, Zosia Rączka, Hanna Mrzywka, Milena Miernicka, Żaneta Kołaczkowska, Oliwia Sikorska. Trenerem drużyny jest Adam Kuzia. Brawa dla naszych szczypiornistek i trenera. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju.

Tekst: Grzegorz Pierzchała

[ Fotorelacja z Turnieju Grzegorz Pierzchała - zobacz na FB ]


ZDROWY STYL ŻYCIA

29 listopada w ramach projektu edukacyjnego klasa IV TAK/TUISEO z opiekunami p. K. Kowalską i p. B. Kuzią zorganizowała podczas dużej przerwy w stołówce szkolnej prezentację pod hasłem „Zdrowy styl życia”. Po zapoznaniu się z zasadami zdrowego odżywiania i znaczenia sportu w życiu człowieka, każdy uczestnik mógł rozwiązać krzyżówkę i wziąć udział w losowaniu nagrody. Szczęśliwy los padł na Michała Adamiaka z klasy IV TCPG. Gratulujemy!

Tekst i foto: Beata Kuzia


OLIMPIADA CYFROWA

Dnia 23 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się już po raz drugi I etap Olimpiady Cyfrowej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było kreatywne korzystanie z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości. Test, który uczniowie rozwiązywali na komputerach składał się z 50 pytań wielokrotnego wyboru. Na rozwiązanie całego testu uczestnicy mieli 60 minut. Do drugiego etapu olimpiady zakwalifikował się Wojciech Banaszak z klasy 2TCPG. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Tekst i foto Michał Ryba


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI MAGAZYNU ROLNICZEGO "AGRO PROFIL"

W dniu 29 listopada gościli w naszej szkole przedstawiciele magazynu rolniczego Agro Profil. Na spotkanie w auli szkoły przyszli uczniowie klas w zawodzie technik rolnik. Prelegenci Adam Wachowski i dr Radosław Witczak omówili nowinki ze świata rolnictwa, aktualne problemy i sukcesy z branży rolniczej. Młodzi przyszli rolnicy mogli dowiedzieć się o nowoczesnej uprawie roślin, o ochronie przed szkodnikami i chorobami a także o technicznym aspekcie rolnictwa.

[ ZOBACZ WIĘCEJ NA FB ]


„LEKCJA CZYTANIA” Z TYGODNIKIEM POWSZECHNYM

We wtorek 21 listopada młodzież naszej szkoły uczestniczyła w „Lekcji czytania”, zorganizowanej przez Tygodnik Powszechny.
2017 r. ogłoszony został Rokiem Josepha Conrada – Korzeniowskiego. W związku z tym „Lekcja czytania” poświęcona była jego twórczości, a dokładnie tematyce kolonializmu. Zajęcia aktywizujące z młodzieżą prowadziła dr Małgorzata Praczyk, pracownik naukowy UAM Poznań.
W tym roku przypada jubileusz 160-lecia urodzin klasyka literatury i jednego z najbardziej znanych na świecie twórców związanych z polską kulturą – Josepha Conrada-Korzeniowskiego, autora takich powieści jak m.in.: “Jądro ciemności”, “Lord Jim”, “Smuga cienia” czy “Tajny agent” oraz opowiadania „Placówka postępu”. W ub. roku Sejm zdecydował o ustanowieniu pisarza patronem 2017 roku zaznaczając, że jego dorobek, powstający pod wpływem literatury polskich romantyków, zawiera uniwersalne wartości moralne i etyczne. Podejmowanie tematów ważnych dla starego kontynentu czyni go pisarzem uniwersalnym, który już w tamtych czasach nakreślił wizję „Europy bez granic”, stanowiącą podstawę trwałego pokoju między narodami Europy – zaznaczono w uchwale.
Jego utwory – w kontekście współczesnych problemów cywilizacyjnych – interpretowane są wciąż na nowo. Tematyka postkolonializmu została zaprezentowana przede wszystkim na bazie języka wypowiedzi pisarza, języka degradującego człowieczeństwo mieszkańców Afryki, a materiałem literackim było opowiadanie „Placówka postępu” Conrada.
„Słowo ludzkie sięga daleko, bardzo daleko; rzucone w przestrzeń przenika czas, i tak jak pocisk sieje zniszczenie” – J. Conrad.


Tekst i fot.: IS


BHP W GOSPODARSTWIE ROLNYM - SZKOLENIE

22 listopada 2017 r. odbyło się szkolenie dla uczniów i rolników przyjmujących uczniów na praktyki zawodowe poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym.
W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klasy II Technikum Rolniczego pod opieką nauczycieli: Justyny Bączyk i Joanny Kobus-Marczak.
Szkolenie prowadzili Inspektorzy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego P. Barbara Winsze oraz Henryk Prokopczuk oraz Państwowej Inspekcji Pracy P. Andrzej Zalewski. Tematyka szkolenia przedstawiała się następująco:
1. Uregulowania prawne dotyczące praktycznej nauki zawodu w indywidualnych gospodarstwach rolnych, w tym dotyczące prac wzbronionych młodocianym.
2. Analiza wypadków przy pracy rolniczej na terenie południowej Wielkopolski.
3. Bezpieczeństwo i Higiena Pracy na terenie gospodarstwa.
4. Bezpieczeństwo pracy w transporcie rolniczym.
5. Bezpieczeństwo pracy w użytkowaniu maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych.
6. Bezpieczeństwo i higiena pracy przy obsłudze zwierząt.
Było to pierwsze szkolenie z cyklu przygotowania do praktyk zawodowych. Drugie odbędzie się 24 stycznia 2018r.

Tekst i fot. Marcin Borowczyk


KONFERENCJA MŁODY KIEROWCA

15 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim odbyła się konferencja „Młody Kierowca". Spotkanie było adresowane do uczniów, którzy posiadają lub wkrótce otrzymają uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie i Komisja Bezpieczeństwa i Porządku przy Starostwie Powiatowym w Krotoszynie. Celem było uwrażliwienie młodzieży na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego.

Tekst: Karol Ratajczyki

Foto: Grzegorz Pierzchała

[ ZOBACZ WIĘCEJ NA FB ]


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ RĘCZNĄ

Dziś, 15 listopada w szkolnej hali przy ulicy Strzeleckiej odbyły się dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Powiatu. Chłopcy z naszego zamku zagrały z zespołem ZSP3 z Krotoszyna. Koźmińska drużyna pokonała Krotoszyn po ładnej grze 30:20. Dziewczyny równie zdecydowanie pokonały dobrze grające szczypiornistki z Liceum Ogólnokształcącego z Krotoszyna 31:17. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkań którą wykonali: Marcin Leśniak i Grzegorz Pierzchała.

Tekst i foto: Grzegorz Pierzchała

[ ZOBACZ WIĘCEJ NA FB ]


TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE

13 listopada 2017 roku, akcja poboru krwi w ambulansie przy ZSP im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim. Już po raz piąty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim przy współudziale Klubu HDK zorganizował akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja przeprowadzona została w poniedziałek 13 listopada 2017r. przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz OT RCKiK w Krotoszynie. Specjalny ambulans do poboru krwi czekał na wszystkich chętnych przy hali sportowej. Dawcą mógł zostać każdy zdrowy człowiek w wieku 18-65 lat legitymujący się dowodem osobistym. 

Poniedziałkowa akcja rozpoczęła się o godzinie 09.00 i cieszyła się wielkim powodzeniem. W ciągu 4 godzin zarejestrowano 90 kandydatów, z których 54 oddało krew. Pozostali nie zostali zakwalifikowani z różnych powodów zdrowotnych. Szczególnie dużą frekwencję okazali uczniowie koźmińskiego zamku. Krew oddało około 45 uczniów ZSP im. J. Marcińca. Na akcji zebrano 24,3 l krwi. Tegoroczna akcja była kolejnym sukcesem, jeśli chodzi o liczbę dawców i ilość zebranej krwi. Organizatorami akcji byli: kol. Karol Ratajczyk – opiekun Szkolnego Koła PCK w ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim przy współpracy z Wiesławem Głuszekiem – Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy UMiG Koźmin Wielkopolski. 

Wszystkim, którzy pomogli rozpropagować to przedsięwzięcie i Tym, którzy odpowiedzieli na apel składamy serdeczne podziękowanie oraz życzymy zdrowia, zadowolenia z dobrze spełnionej misji, jaką jest ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka.

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]

Karol Ratajczyk – Opiekun Szkolnego Koła PCK przy ZSP w Koźminie Wielkopolskim


Z 90 zarejestrowanych kandytatów krew oddało TYLKO... 54. Dlaczego? Pomiar temperatury ciala wykonywany przed oddaniem krwi wykazywał u chętnych od 32 °C do 39 °C !!! Co jest ze względów oczywistych niemożliwe ponieważ hipotermia u ludzi to stan, który charakteryzuje się obniżeniem temperatury poniżej 35 °C. W naszej szkole nie choruje 40% uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach edukacyjnych.

Uczniowie chętni do oddania krwi i nie zakwalifikowani.


ZAJĘCIA NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ

Nasi ekonomiści wrócili w piątek z tygodniowych zajęć laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej. Zapraszamy do małej fotorelacji.


CZAS ZAWODOWCÓW BIS

Uczniowie Technikum w zawodzie technik ekonomista pod opieką mgr Beaty Sobańskiej są na półmetku swoich zajęć laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej w ramach projektu „Czas Zawodowców Bis”. Do tej pory zajmowali się programem do kadr i płac Enova, analizą SWOT firmy i przedstawieniem biznesplanu. Oprócz praktyk w laboratoriach, uczniowie poszerzą swoje kompetencje za pomocą platformy e-learningowej oraz w trakcie 150 h płatnego stażu u pracodawcy.


CZYTANIE TO PRZYJEMNOŚĆ - INTERNETOWY KONKURS CZYTELNICZY

W miesiącu październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka ogłosiła konkurs czytelniczy. Kilka razy w tygodniu, każdy uczeń za pośrednictwem dziennika elektronicznego otrzymywał pytania konkursowe dotyczące powieści młodzieżowych. Odpowiedzi na pytania można było znaleźć w książkach, które znajdowały się w bibliotece szkolnej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Wśród poprawnych odpowiedzi wylosowano trzy osoby, które otrzymały nagrody:

1. Wiktoria Tanaś,
2. Olga Grobelna,
3. Żaneta Kołaczkowska

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas apelu z okazji Święta Niepodległości. Gratuluję!!!

A. Michalak


11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

13 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Młodzież przygotowała patriotyczne wystąpienie. Zapoznała społeczność szkolną z okolicznościami odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Przedstawiono drogi od walk Legionów Polskich u boku Napoleona, poprzez Powstania Listopadowe, Styczniowe i udział Polaków w I wojnie światowej. Szczegółowo podczas apelu omówiono wojnę polsko-bolszewicką z lat 1919 – 1921. Ukazano największe bitwy tejże kampanii: pod Warszawą, pod Niemnem, pod Komarowem oraz pod Zadwórzem zwanym Polskimi Termopilami. W tej ostatniej walce 330 Orląt Lwowskich odparło 6 ataków Konnej Armii Budionnego w ciągu 11 godzin. Zginęło ich 318, łącznie z kapitanem Bolesławem Zajączkowskim.
Podkreślono, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Przekonaliśmy się o tym w trakcie II Wojny Światowej i okresie powojennym. Wspomniano także polskie zrywy niepodległościowe w okresie PRL. Młodzież z wielką uwagą i skupieniem wysłuchała okolicznościowego apelu i nagrodziła występujących gromkimi brawami.
Apel przygotowały klasy: 1 TS, 4 TCPG i 3 TE/TA pod opieką nauczycieli: I. Maciejewskiej, Z. Romały i P. Osucha

Tekst: Piotr Osuch
Fot: WR i GP

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


III M. NA MISTRZOSTWACH POLSKI DLA KRYSTIANA PATALASA!

bjj2

W dniach 4-5 listopada odbyły się w Poznaniu XIII Mistrzowstwa Polski w Brazylijksim Jiu Jitsu. Po udanym debiucie w tej dyscyplinie i złotym medalu na Octopus Cup, nasz uczeń Krystian Patalas wystartował w najważniejszej imprezie BJJ w Polsce. W swojej kategorii miał ponad 40 zawodników. Stoczyl trzy bardzo ciężkie walki i dostał się do półfinału gdzie niestety przegrał, ostateczne zajmując trzecie miejsce. Jest to niewątpliwie bardzo duży sukces z uwagi na krótki staż treningowi Krystiana, który zapowiada, że następnym razem będzie złoto. Wielkie gratulacje od trenera za serce do walki oraz od całej społeczności "Zamku"! Życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów. 

Tekst: Karol Stasiak


Z WIZYTĄ W FIRMIE SPEDYCYJNEJ

Uczniowie klasy II technikum w zawodzie SPEDYTOR mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce do Zdun. Celem tego wyjazdu było poznanie specyfiki pracy spedytora w praktyce. Grupa „Kruk”, którą odwiedziliśmy to solidna istniejąca wiele lat na rynku firma składająca się z trzech sektorów: KRUK TRANSPORT, KRUK TECHNOLOGY I KRUK TRAVEL. Sam właściciel to przesympatyczny, tryskający energią życiowa i profesjonalną wiedzą człowiek. Przedstawił i pokazał młodzieży pracę spedytora „od podszewki”. Myślę,że nauczyli się wiele i nawiązali współpracę, która być może zaowocuje w przyszłości.

L. Niedziela-Skrzypczak.


DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada odwiedzamy na cmentarzach groby naszych bliskich. Modlimy się i zapalamy znicze. Następnego dnia po Wszystkich Świętych – 2 listopada, obchodzimy wspomnienie zmarłych – Zaduszki. Jak każdego roku młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami zapaliła symboliczny płomień na grobach nauczycieli i pracowników szkoły.


ARCHITEKCI KRAJOBRAZU UCZĄ SIĘ OD NAJLEPSZYCH

Dnia 25 października 2017 roku odbyło się szkolenie przeprowadzone przez menadżera produktu firmy HUSQVARNA Pana Andrzeja Cieciucha. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III, IV TAK, I,II,III TR oraz III TMR pod opieką nauczycieli: Joanny Kobus Marczak, Justyny Bączyk i Marcina Borowczyka. Szkolenie dotyczyło innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych w urządzeniach do pielęgnacji terenów zieleni. Omówiono szereg maszyn przeznaczonych do pielęgnacji ogrodu (m in. podkrzesywarki do gałęzi, nożyce do żywopłotu, wykaszarki, dmuchawy, kosiarki samojezdne) zasilanych wydajną baterią litowo-jonową. Prowadzący zwrócił uwagę na zalety baterii akumulatorowych, których użycie eliminuje bezpośrednią emisję zanieczyszczeń. Poza tym maszyny te, w porównaniu z urządzeniami posiadającymi silniki spalinowe, są lekkie, pracują ciszej oraz generują mniejszą ilość drgań... [CZYTAJ WIĘCEJ]


 

KONKURS RECYTATORSKI

poezja4W dniu 17 października uczennice naszej szkoły wzięły udział w powiatowych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej w Krotoszynie. Celem konkursu było wytworzenie emocjonalnego stosunku do wartości kulturowych, w szczególności do poezji oraz upowszechnienie wśród młodzieży piękna mowy ojczystej i postaw patriotycznych.
Nasze uczennice: Milena Owczaryszek (kl. 1 TEG) i Weronika Pieniężna (kl.2 TCPG) wypadły w rywalizacji konkursowej bardzo dobrze i obie zajęły III miejsce – Milena w kategorii recytacji za wykonanie utworu „Ocalony” Tadeusza Różewicza, a Weronika w kategorii poezji śpiewanej zaprezentowała utwór „Kwiaty polskie”. Gratulujemy!
Laureatki kolejny raz wystąpią przed liczniejszym gronem publiczności podczas powiatowych obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w krotoszyńskim Muzeum.

Izabela Stanisławska


DAWID KINKA PONOWNIE NAJLEPSZY

Krotoszyński Ośrodek Kultury był organizatorem konkursu fotograficznego "Moja Przestrzeń". Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Krotoszyńskiego. 19 października miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu przy okazji podsumowania projektu fotograficznego "Studium przestrzeni". Miło nam poinformować, że Dawid Kinka - słuchacz kwalifikacji A20 fototechnik i jednocześnie nasz tegoroczny absolwent TCPG zdobył 1 miejsce w konkursie... [ ZOBACZ WIĘCJ NA FB ]

Tekst: Grzegorz Pierzchała

Foto: J. Głodas


"ZŁOTO" DLA KRYSTIANA PATALASA

7 października odbył się prestiżowy turniej w Brazylijskim Jiu Jitsu w Łodzi pod nazwą Octopus Cup. Była to już 4 odsłona tego turnieju i z roku na rok skupia coraz więcej zawodników. W tym roku było ich niemal 600. Uczeń naszej szkoły Krystian Patalas trenujący od roku w klubie Pretorian Koźmin zadebiutował w tym stylu walki podczas tego turnieju. W swojej kategorii białych pasów - 76kg miał 20 zawodnikow. Stoczył pięć zwycięskich walk w finale pokonując faworyta kategorii na punkty i zdobył złoty medal. Jestem bardzo zadowolony z występu mojego podopiecznego, pokonał stres i zmęczenie i pokazał wielkie serce do walki. Krystian obecnie przygotowuje się razem z innymi zawodnikami do zbliżających się mistrzostw Polski BJJ 4 listopada w Poznaniu.

Teskt: Karol Stasiak


"POWIAT NA ROWERZE - ZDROWO I BEZPIECZNIE" - KONKURS FOTO

Oto wyniki konkursu fotograficznego „Powiat na rowerze – zdrowo, ekologicznie i bezpiecznie”. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie prozdrowotnych i proekologicznych postaw mieszkańców Powiatu Krotoszyńskiego, wybierających rower jako środek transportu. Na konkurs przysłano 87 prac wykonanych przez 36 autorów. Miło nam oznajmić, że pierwsze miejsce w konkursie zdobył Dawid Kinka - zdolny uczeń p. Grzegorza Pierzchały, aktualnie słuchacz kwalifikacji A20 w naszej szkole.
Gratulujemy!

[za FB]


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Jakub Marcisz z klasy I TEG piosenką "Kiedy byłem małym chłopcem" rozpoczął uroczystość Dnia Edukacji Narodowej w "Zamku". Wszystkich przybyłych gości: dyrekcję Szkoły, zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytowanych pracowników powitali prowadzący: Michał Styburski i Ania Trawińska z klasy IV TR. Dzień Nauczyciela to czas na docenienie trudu i złożenie podziękowań wszystkim tym, którzy swoją codzienną pracą dowodzą o wyjątkowości zawodu nauczyciela. Z tej okazji pani Dyrektor mgr Ilona Bałoniak podziękowała wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim i wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły.
Po części oficjalnej wszystkim obecnym zaprezentowano część artystyczną, która wzbudziła i wywołała bardzo dużo poztywnych emocji. Na początek z przymróżeniem oka pokazo posiedzenie Rady Pedagogicznej, oczywiście zbieżność... [ CZYTAJ WIĘCEJ... ]


DZIEŃ KOTA

Poniedziałek, 9 października to ważna data dla uczniów klas pierwszych. Tego właśnie dnia podsumowano na wesoło przyjęcię w poczet społeczności uczniowskiej "pierwszaków. Uroczystość została przygotowania przez Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunki pani Pauliny Ignasiak. Przygotowano szereg konkursów i zabaw na wesoło. Wszyscy bardzo dobrze spędzili ten czas zgodnie z zasadą - "śmiech to zdrowie!". Impreza to stała się również okazją do podziękowania dzieciom biorącym udział w filmie prezentowanym na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej, gdzie zajęliśmy II miejsce na 250 szkół.
Poniżej serdecznie zapraszamy do fotogalerii, która lepiej niż słowo pisane odda charakter uroczystości "kocenia na wesoło".

Tekst: Waldemar Ratajczyk

Foto: Karol Ratajczyk

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


WIZYTA W DRUKARNI

10 października klasa 3 Technikum w zawodzie Technik Cyfrowych Procesów Graficznych udała się na zajęcia wyjazdowe do Wrocławia. Młodzież miała okazję zwiedzenia profesjonalnej drukarni dziełowej. Wrocławska Drukarnia Naukowa jest największą drukarnia dziełową na Dolnym Śląsku. Na rynku poligraficznym istnieje nieprzerwanie od 1945 roku, łącząc zarówno tradycje drukarskie i wieloletnie doświadczenie z nowoczesnością. Specjalnością WDN jest produkcja dziełowa - perfekcyjnie ...

[ zobacz więcej... ]


LICEUM I TECHNIKUM NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM W POZNANIU

II klasa Liceum Ogólnokształcącego, czyli klasa która jest pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego, rozpoczęła kolejny rok współpracy z poznańską uczelnią. W ramach projektu uczniowie grupy biologiczno - chemicznej uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników naukowych UE z Wydziału Towaroznawstwa. Podczas warsztatów ćwiczą obliczenia chemiczne, uczą się obsługiwać sprzęt laboratoryjny oraz...

[ zaobacz więcej... ]