Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

[WRZESIEŃ]  [PAŹDZIERNIK]  [LISTOPAD]  


mistrzynie wielkopolski lzs w zsp - gratulujemy!

W czwartek 7 lutego odbył się w hali sportowej naszej szkoły Finał Mistrzostw Wielkopolski LZS w piłce ręcznej dziewcząt. Wystąpiło 5 zespołów które rywalizowały że sobą grając systemem "każdy z każdym". Najlepsze okazały się dziewczęta z "Zamku" które wygrały wszystkie mecze a w decydującym spotkaniu pokonały Zespół Szkół z Trzcianki 6:4. 3 miejsce przypadło drużynie z Nietążkowa a poza podium znalazły się ekipy z Ostrzeszowa i Szamotuł.

Skład zwycięskiej drużyny: Milena Mie... [ Zobacz więcej na FB ]


finał WOśP - występ kuby

13 stycznia 2019 podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie Wielkopolskim, który rozegrał się głównie na scenie w kinie Mieszko, pojawili się młodzi artyści z miejscowych szkół, aby uświetnić swoimi występami to szczytne wydarzenie. Naszą szkołę reprezentował Jakub Marcisz z kl. II TE/TCPG. Kuba wykonał cztery utwory muzyczne: „Jak długo jeszcze”, „Hej Wy”, „4:30” oraz „Lovely” i tym samym dał osobiste świadectwo tej szlachetnej inicjatywie. Atmosfera panująca w kinie była niesamowicie ciepła, a wszyscy wokaliści i muzycy, którzy zostali „wkręceni w pomaganie”, mogli liczyć na gromkie brawa od przybyłej publiczności.

Tekst i foto: J. Marcisz


Wernisaż grzegorza pierzchały

31 stycznia w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej naszego nauczyciela Grzegorza Pierzchały. Wystawa zatytułowana "Portret z podróży niecodziennych" przedstawia portrety fotograficzne zatrzymane w kadrze aparatu fotograficznego autora. Zdjęcia ostały wykonane podczas podróży Grzegorza Pierzchały po egzotycznych miejscach kuli ziemskiej. Można zobaczyć kambodżańskie dzieci, izraelskie rodziny, marokańskich kloszardów, egipskich beduinów czy tunezyjskich żydów.
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy - Muzeum Regionalne w Krotoszynie. Wystawa będzie czynna do 15 marca.

Waldemar Ratajczyk

Zdjęcia dzięki uprzejmości Krzysztofa Szukalskiego - Gazeta Krotoszyńska - ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII.


Czas zawodowców - bis

W dniach od 07 do 11 stycznia 2019 r. grupa spedytorów z klasy III i grupa ekonomistów z klasy IV miała okazję uczestniczyć w zajęciach na Politechnice Poznańskiej w ramach projektu unijnego „Czas zawodowców – BIS”. Przez cały tydzień zarówno spedytorzy jak i ekonomiści intensywnie pracowali nad wieloma projektami.
W pierwszym dniu spedytorzy realizowali zadania oparte na automatycznej identyfikacji z wykorzystaniem oprogramowania COMAX oraz bramki RFID, a także projektowali etykietę logistyczną. W następnych dniach zmierzyli się z zadaniami związanymi z pracą magazynowo - handlową z wykorzystaniem oprogramowania COMARCH ERP OPTIMA. Dużo satysfakcji sprawiła im realizacja zadań transportowych, opracowywanie tras na podstawie listów przewozowych, doboru środków transportu, oraz minimalizacji kosztów. Ostatnim i najbardziej pracochłonnym był projekt dotyczący uruchamiania działalności gospodarczej.
Ekonomiści z kolei zaczęli od omówienia tematyki działalności gospodarczej, następnie zajęli się tworzeniem biznesplanów i analizą SWOT. Kulminacyjnym punktem ich wytężonej pracy w grupach była prezentacja biznesplanów, podczas której wykazali się wysokimi umiejętnościami organizacyjnymi i komunikacyjnymi. W kolejnych dniach realizowali zadania z wykorzystaniem oprogramowania kadrowo - płacowego ENOVA. Następnie zapoznali się z przebiegiem procesu rekrutacji, gdzie między innymi uczyli się poprawnie sporządzać własne CV i listy motywacyjne. Również dowiedzieli się na co zwracać uwagę przy wyborze kandydata z punktu widzenia osoby rekrutującej oraz jak właściwie zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Piątek był dniem podsumowującym. Na początek młodzież zwiedziła campus uczelni. Najbardziej podobała im się wizyta w rozgłośni radiowej Radia Afera, gdzie odwiedzili studio nagrań, oraz zobaczyli jak wygląda praca w studiu nadającym audycje „na żywo”. Następnie uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym, podczas którego dowiedzieli się ważnych informacji dotyczących wyboru odpowiedniej ścieżki edukacyjno - zawodowej w przyszłości.
Popołudniami był czas na przyjemności, zwiedzanie Poznania i korzystanie z atrakcji stolicy Wielkopolski. Tydzień szybko minął, a młodzież wróciła z uśmiechem na twarzach, miłymi wspomnieniami i mnóstwem ciekawych doświadczeń.

Karolina Kowalska
Katarzyna Molczyk


100 ROCZNICA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

27 grudnia, na terenie naszej szkoły, miały miejsce uroczystości związane ze 100 leciem odzyskania niepodległości. Tutaj zaprezentowano wojskowy sprzęt i można było skosztować żołnierskiej grochówki. O godzinie 15 zebrała się kompania honorowa Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, delegacje wielu instytucji, stowarzyszeń i szkół by wspólnie przywitać historyczną postać Ignacego Jana Paderewskiego inaugurującego całość obchodów na ziemi koźmińskiej. Formując kol...   [ Zobacz więcej na FB ]


duzi i mali

Dnia 12 grudnia mury naszej szkoły odwiedzili uczniowie klas drugich z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wielkopolskim. Kontynuując tradycję rozpoczętą dokładnie rok temu, zostali zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach hortiterapeutyczno - przyrodniczych prowadzonych przez Joannę Kobus Marczak i Agnieszkę Romanowską Pawłowską. Tym razem do realizacji zajęć zostali zaproszeni również uczniowie naszej szkoły, a dokładnie klasy: I technik rolnik/spedytor o... [ Zobacz więcej na FB ]


 

wesołych świąt bożego narodzenia

bozenarodzenie2018


"ZAMEK" - BOŻE NARODZENIE 2018 

20 grudnia młodzież naszej szkoły wgłębiła się w historię każdego człowieka na ziemi. W tej różnorodności smutków i radości, doświadczeń i marzeń człowieka jest jedna szczególna historia. Wracamy do niej co roku o tej porze. Oto Bóg, Odwieczna Miłość, staje się człowiekiem. Stworzyciel jednoczy się ze stworzeniem. Po co? Aby zabłąkanemu człowiekowi – temu, który w sposób mistrzowski potrafi poplątać swoje losy, spalić mosty, pozabijać przyjaciół, a potem… cierpieć samotność i brak miłości – przywrócić nadzieję. Aby człowieka naprawić.

W tegorocznych jasełkach był przedstawiony jeden główny bohater, którego historię życia ukazano kilku krótkich scenach. Ukazano człowieka, który przez brak miłości i złe doświadczenia życia, staje się chłodnym i skąpym egoistą, nie umie kochać, żyje samotnie. Ukazano jego przemianę przez spotkanie kilku osób, które pokazały mu miłość bezwarunkową. Przesłaniem tegorocznych jasełek była prawda, że tylko człowiek, który jest kochany, umie kochać. Podsumowaniem oświecenia, że jednak miłość jest przyczyną wszelkiego dobra na ziemi, była piosenka, wykonana prez Kubę i Weronikę. Piosenka o tytule „Święta będą u nas cały rok”.

Święta będą u nas cały rok
Wokół domu niepotrzebny płot
Chodźcie wszyscy wejdźcie kiedy ziąb ogrzać się, ogrzać się (2x)

Dyrektor szkoły Ilona Bałoniak podziękowała występującej młodzieży i ks. Łukaszowi Chudzińskiemu za przygotowanie jasełek. Przedstawiła także młodzieży Koźminianina, któremu specjalnie powołana kapituła przyznała zaszczytny tytuł Przyjaciela Szkoły. Jest nim Stanisław Paterek, były nauczyciel naszej szkoły, dziś właściciel dużej firmy doskonalenia zawodowego w naszym mieście ODZ Paterek. Człowiek od zawsze oddany naszej szkole, pomocny, usłużny i przyjacielski. Dowodem na to były gromkie oklaski na stojąco dla naszego Przyjaciela. 

Równie miło o naszym dzisiejszym spotkaniu wyraził się zaproszony gość, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Przemysław Wójcik. Złożył wszystkim uczniom i nauczycielom szczere życzenia świąteczne, jednocześnie wskazując uwagę na bardzo głębokie przesłanie nietypowych, jak sie wyraził, jasełek.

Mamy jednak to szczęście, że nawet gdybyśmy nie czuli się kochani przez nikogo, wierzymy w Boga, który nie wahał się stać się jednym z nas, aby cierpieć i oddać życie. Bo „nikt nie ma większej miłości, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”. To jest prawdziwy sens Bożego Narodzenia – kochać. Wspólne odśpiewanie kolędy zakończyło oficjalne spotkanie jasełkowe.

Jednak końcowym akcentem dzisiejszego spotkania było złożenie najlepszych życzeń naszej Pani Dyrektor, która obchodzi swoje okrągłe urodziny. Głośne kilkukrotnie powtórzone "Sto lat", zakończyło sie obietnicą Pani Dyrektor poczęstowania każdego ucznia słodkim cukierkiem, ale już w nowym 2019 roku.

Tekst i fot. Grzegorz Pierzchał

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


bezpieczeństwo narodowe

W bieżącym roku szkolnym klasa pierwsza Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim została objęta innowacją pedagogiczną: bezpieczeństwo narodowe. Niniejsza oferta edukacyjna przeznaczona jest dla młodych ludzi rozpoczynających edukację ponadgimnazjalną, którzy wiążą swoją przyszłość, plany osobiste i zawodowe ze służbą wojskowa, służbą w policji, straży pożarnej, bądź pracą w administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym i obroną cywilną. Nieszablonowym rozwiązaniem jest powiązanie nauczania ogólnokształcącego z przyswajaniem zagadnień służb mundurowych. W związku z tym uczniowie wyposażeni zostali w pełne umundurowanie wojskowe, w którym będą uczestniczyli w zajęciach dwa dni w tygodniu. W programie zajęć szkolnych przewidziana jest edukacja dla bezpieczeństwa oraz przysposobienie wojskowe, w ramach którego uczniowie przygotowywani będą do działania w różnych sytuacjach zagrożeń czasu pokoju i wojny, bezpieczeństwa publicznego, osobistego a także ratowniczego. Niezwykle ważne jest kształtowanie postaw patriotyczno - obronnych i obywatelskich uczniów przy wsparciu środowiska wychowawczego szkoły i środowiska lokalnego. Ponadto w każdym roku nauki organizowany jest obóz szkoleniowo –wypoczynkowy z zakresu przysposobienia wojskowego.
W czerwcu 2019 licealiści będą mogli spróbować swoich sił w Ośrodku Szkolenia Sportowego w Brzedni. W II okresie czekają ich spotkania z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego z Poznania, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.
W roku szkolnym 2019/2020 planowane jest kontynuowanie tej innowacji pedagogicznej w klasie pierwszej Liceum Ogólnokształcącego zarówno po szkole gimnazjalnej, jak i podstawowej.

Joanna Marcisz
Fot. Grzegorz Pierzchała


świąteczny turniej charytatywny

f220 grudnia, z inicjatywy nauczycieli wf, odbył się w naszej szkole Turniej Halowej Piłki Nożnej. Turniej dodatkowo bardzo ważny, bo był częścią akcji Pogotowia Świętego Mikołaja. To charytatywna inicjatywa koźmińskich strażaków, by wesprzeć najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Koźmin Wielkopolski. Do turnieju zgłosiło się aż 14 drużyn. Po losowaniach i meczach w ramach grup, 4 najlepsze drużyny znalazły się w ścisłym finale. Turniej wygrała druga klasa Branżowej Szkoły, przed klasą pierwszą Branżowej Szkoły. Trzecie miejsce zdobyła trzecia klasa Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Ostatnim półfinalistą została czwarta klasa Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych. Turniej rozpoczęła dyrektor szkoły Ilona Bałoniak w towarzystwie Prezes OSP w Koźminie Piotra Marszałka. Dla najlepszych drużyn puchary ufundował Sławomir Gruchała – animator zajęć sportowych na terenie naszej gminy. Nad fair play turnieju czuwali sędziowie Dariusz Maciejewski i Adam Kuzia.
700 zł wpłacone na konto OSP wspomoże najbardziej potrzebujących.
SIĘ POMAGA!

 Tekst i fot. GP

[ ZOBACZ FOTOGALIĘ NA SZKOLNYM FB ]


wigilia w klasie 2 teg

wigilia2teg2018Czas biegnie szybko i mamy już drugie spotkanie wigilijne naszej klasy w koźmińskim "Zamku". Wszyscy stawili się oczywiście w komplecie pod choinką z prezentami (tylko Zuzię zmogła choroba). Były życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz jak zawsze przy takich okazjach - krótka (30-minutowa) przemowa wychowawcy. Głównym jej celem, oprócz oczywiście życzeń dla wszystkich, była motywacja do dalszej nauki. Prezenty były dla wszystkich bardzo miłą niespodzianką i ucieszyły wszystkich obdarowanych. Pod choinką znalazły się kosmetyki, płyty muzyczne, książki i wiele innych gadżetów np. zegarek kieszonkowy. Specjalnie na to spotkanie, dziewczny zaprezentowały sposoby świątecznego malowania paznokci. Było czuć atmosferę zbliżających się Świąt, co jest również widoczne na kolorystyce fotek, które pełne ciepła i radości. Klasa 2 TEG wraz z wychowawcą życzy Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia dla całej społeczności ZSP.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk


strażackie pogotowie św. mikołaja

17 grudnia Wolontariat szkolny przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkopolskim w ramach akcji Strażackie Pogotowie św. Mikołaja żywność długoterminową, słodycze, środki czystości, konserwy i koce. Produkty te otrzymają najbardziej potrzebujące osoby z terenu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Do akcji włączyły się następujące klasy wraz z wychowawcami: II TR, II TE i TGiPC, II TS, III TE i TS, IV TR i TMR, ITR i TS, IV TAK i TCPG, I TEi TGiPC, I LO, III LO. Wszystkim darczyńcom i osobom, które przyczyniły się do powodzenia tej akcji bardzo dziękujemy!

Tekst A.M.
Fot. M.L.


Klasa I LO w mundurach

Wreszcie mamy te mundury – gromko stwierdzili uczniowie pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w naszej szkole. Klasa pierwsza objęta jest programem z innowacją pedagogiczną bezpieczeństwo narodowe. Stąd te mundury. Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej już umówili się z pierwszakami na sesję zdjęciową w mundurach. Fotki wkrótce. Zobaczcie jak świetnie się młodzież prezentuje w uniformach.

GP


strażackie pogotowie świętego mikołaja

16 grudnia, miało miejsce podsumowanie akcji koźmińskich strażaków Strażackie Pogotowie Świętego Mikołaja. Celem akcji było wspomóc materialnie najbardziej potrzebujące osoby w naszej gminie. Do tej akcji czynnie właczyła sie także nasza szkoła. Na ręce dyrektor szkoły Ilony Bałoniak strażacy podziękowali za nasz udizał w tej charytatywnej akcji.
Podziękowaniem dla wszystkich darczyńców był koncert zespołu LOREM, w której solistką jest WERONIKA SZYMAŃSKA, uczestniczka 8 edycji programu "THE VOICE OF POLAND".

Tekst i fot. GP


"król ortografii"

Jagoda Sokołowska, uczennica kl. III LO została powiatowym wicemistrzem w konkursie „Król Ortografii”. Zmagania uczestników VII edycji konkursu odbyły się w Szkole Podstawowej w Roszkach. Ich zadaniem było napisanie – jak stwierdzili uczniowie – niełatwego dyktanda. Naszą szkolę reprezentowała także Sylwia Drukarczyk (również uczennica kl. III LO). 

Uczestniczkom konkursu gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że dobra znajomość zasad ortograficznych przyda się dziewczynom już w maju na egzaminie maturalnym.

Tekst i fot. NZ


jarmark bożonarodzeniowy "złota niedziela"

W sobotę, 15 grudnia,od godz. 14.00 - 20.00 i w niedzielę, 16 grudnia od godz. 9.00 - 14.00 na krotoszyńskim Rynku odbył się jarmark bożonarodzeniowy „Złota Niedziela”, który został zorganizowany przez członków Lions Club Krotoszyn i ich rodziny. Wśród szkół i organizacji, które śpiewem i grą na instrumentach uświetniły to szlachetne spotkanie, nie mogło zabraknąć koźmińskiego Zamku. Mimo chłodu, jaki panował na dworze, Weronika Pieniężna i Jakub Marcisz potrafili rozpalić serca słuchaczy, wykonując w magiczny sposób kilka kolęd i piosenek świątecznych. W pracę przy stoiskach handlowych z gastronomią, ozdobami świątecznymi, jemiołą, choinkami i świeczkami, zaangażowali się również nasi absolwenci i młodzież z klasy II TE/TCPG. Pozyskany dochód pozwoli na sfinansowanie kolonii dla dzieci o trudnej sytuacji materialnej z terenu powiatu krotoszyńskiego.

Tekst i fot. J. Marcisz


wycieczka do wrocławia

11 grudnia uczniowie klas pierwszych: LO i BS wraz z opiekunami: J. Marcisz i M. Rybą uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. W programie wyjazdu było lodowisko, na którym sympatycy łyżew mieli okazję spróbować swoich sił. Niezależnie od poziomu umiejętności ta zimowa forma rozrywki przysporzyła wszystkim uczestnikom wiele radości. Po lodowiskowym szaleństwie przyszedł czas na podziwianie stolicy Dolnego Śląska i to z jednego z najwyższych budynków w Polsce - a mianowicie ze SKY TOWER. Punkt widokowy tego drapacza chmur jest usytuowany na 49 piętrze na wysokości ok. 200 m. Ostatnim punktem wycieczki był jarmark bożonarodzeniowy, na którym można było odczuć magię zbliżających się świąt.

Tekst: J. Marcisz
Foto: M. Ryba

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


stypendystki z koźmińskiego zamku

10 grudnia dwie uczennice naszej szkoły: Alicja Gromadzińska z klasy III LO oraz Maria Krawiec z III TCPG wraz z opiekunem Dorotą Parysek-Raś gościły na uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W bieżącym roku szkolnym gala odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Stypendia otrzymało 302 uczniów z wielkopolskich szkół, w tym 59 najzdolniejszych uczniów z rejonu południowej Wielkopolski. W uroczystym wręczeniu stypendiów uczestniczyli m.in.: wicewojewoda Marlena Maląg, poseł Tomasz Ławniczak i senator Łukasz Mikołajczyk. Gratulujemy wszystkim uczniom wyróżnienia, a szczególnie Marii i Alicji.

Tekst D. P-R
Fot. Ziemia Kaliska


jump arena - poznań

Wreszcie doszło do wyjazdu klasy 2 TEG, 1TEG oraz 4 RMR do Poznania. Wyjazd był długo wyczekiwany, bo w za wiele lat liczą się wspomnienia właśnie takich wyjazdów. Wiedzą o tym bardzo dobrze uczniowie wcześniejszych klas. I tym razem wyjazd był bardzo udany dla wszystkich. Skoki na JUMP-arenie to było COŚ! Wiem,że trudno to opisać - ale można popatrzeć na fotki w galerii. Rynek poznański to również wiele świątecznych wrażeń.

ZAPRASZAMY DO - [ FOTOGALERII Z WYCIECZKI ] 

Zobacz filmy z JUMP ARENY - [ FILM_1 ]  [ FILM_2 ]  [ FILM_3 ]

Tekst i foto: uczestnicy wycieczki.


"przyłapani na czytaniu"

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”. Głównym celem konkursu była popularyzacja czytania jako formy spędzania czasu wolnego, promocja czytelnictwa oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Nagrodzono następujących uczniów:

I miejsce: Maria Krawiec, kl. III TCPG,
II miejsce: Roksana Tomaszczak, kl. I TEG,
III miejsce Michał Garsztka, kurs A.20

Gratuluję!

Zapraszam po odbiór nagród do biblioteki szkolnej w poniedziałek o godz. 10.30!

Organizator: Aneta M.


zamek najlepszy w powiecie!

pilka3 grudnia w hali sportowej ZSP w Koźminie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w halowej piłce nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: ZSP nr1, ZSP nr 2, ZSP nr 3, LO oraz ZSP Koźmin Wielkopolski. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym". Nasi chłopcy uzyskali następujące wyniki: LO - ZSP 0:0, ZSP - ZSP nr 2 2:0, ZSP - ZSP nr 3 3:0, ZSP - ZSP nr 1 2:0. Tabela końcowa przedstawia się następująco:
I m. ZSP Koźmin Wlkp.
II m. LO Krotoszyn,
III m. ZSP nr 1 Krotoszyn,
IV m. ZSP nr 2 Krotoszyn,
V m. ZSP nr 3 Krotoszyn.
W środę, 5 grudnia, wspólnie z LO Krotoszyn będziemy reprezentować nasz Powiat w rozgrywkach rejonowych, które również odbędą się na naszej hali sportowej.

Tekst i fot. Dariusz Maciejewski


CZAS ZAWODOWCÓW - podsumowanie - POLITECHNIKA POZNAŃSKA

Nadszedł ostatni dzień pracy na Politechnice Poznańskiej w ramach projektu "Czas Zawodowców - BIS". Na początek - mała piesza wycieczka po Kampusie Politechniki. Pierwszy nasz cel to studencka rozgłośnia  - Radio Afera. Mogliśmy na żywo zobaczyć w jaki sposób pracuję się w studio radiowym. Mieliśmy okazję porozmawiać z Szefem Działu Promocji i Reklamy Bartłomiejem Nowakiem, rodowitym koźminianinem. Zwiedzaliśmy obiekty sportowe, bibliotekę i czytelnię uczelni. Uczniowie biorący udział w projekcie zapoznali się z nowoczesnymi technologiami multimedialnymi. Piątek był zatem dniem podsumowania tygodniowej pracy nad projektami, które obejmowały: produkcję filmową, promocję własnej firmy poprzez Biznes Plan, projekt strony internetowej, plakaty reklamowe oraz  badania marketingowe. Do dyspozycji uczniowie mieli wirtualne studio filmowe oraz wysokiej klasy aparaty fotograficzne. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikaty Projektowe z ocenami bardzo dobrymi i celującymi.

Całość projektu nadzorował pan Tomasz Dworek - pracownik Politechniki Poznańskiej zajmujący się nowoczesnymi technologiami. W ciekawy sposób przekazał niezbędną fachową wiedzę, co pozwoliło by końcowe projekty były profesjonalne. Bardzo dziękujemy.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk


czas zawodowców - środa i czwartek - politechnika poznańska

Kolejne 2 dni spędzone na Politechnice Poznańskiej w ramach projektu unijnego "Czas Zawodowców - BIS" upłynął pod znakiem filmowym. Uczniowie pracowali w bardzo nowoczesnym wirtualnym studiu filmowym. Zadanie polegało na tworzeniu clipów reklamowych dotyczących nowych firm oraz spraw społecznych. Zapraszamy do fotogalerii, która najlepiej zobrazuje zaangażowanie na kolejnym etapie praktyk na Politechnice Poznańskiej.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk

[ FOTOGALERIA - WIRTUALNE STUDIO FILMOWE ]


 

JESIENNA MALTA PO ZAJĘCIACH NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ

foto: Waldemar Ratajczyk


spedytorzy z wizytą w firmie kruk i paterek

We wtorek 20 listopada uczniowie klasy II technikum w zawodzie technik spedytor udali się z wizytą do Zdun do firmy transportowo-spedycyjnej KRUK. Na miejscu uczniów przywitał założyciel i szef firmy, pan Kruk. Młodzież z zaciekawieniem słuchała jak powstała firma i z jakimi zadaniami mierzy się przez 25 lat istnienia. Pan Kruk z ogromną pasją podchodzi do swoich zadań i prowadzenia działalności, dlatego młodzież słuchała go z zapartym tchem. Uczniowie zwiedzili zakład specjalizujący się w transporcie ponadgabarytowym i poznali od podszewki pracę spedytora.
Dzięki uprzejmości i hojności koźmińskiego przedsiębiorcy, pana Paterka młodzież miała całkowicie sfinansowany transport do Zdun. Po powrocie zawitaliśmy również do firmy ZDZ Paterek, gdzie młodzież pozyskała wiedzę na temat kursów i kwalifikacji, jakie potrzebne są do prowadzenia pojazdów i wykonywania różnego rodzaju transportu.
Serdecznie dziękujemy firmie ZDZ Paterek za darmowy transport, oraz możliwość wizyty w ośrodku, a także firmie Kruk, a szczególnie jej przesympatycznemu właścicielowi za gorące przyjęcie i podzielenie się profesjonalną wiedzą.

Karolina Kowalska
Alina Jaworowicz


ZAJĘCIA NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ

Minął drugi dzień zajęć na Politechnice Poznańskien w ramach projektu unijnego "Czas Zawodowców. W projekcie uczestniczy 15 uczniów z klasy IV w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych. Poznają tajniki planowania i wprowadzania na rynek nowych firm wykorzystując odpowiednie technologie cyfrowe. Mają do dyspozycji wirtualne studio filmowe, sprzęt i oprogramowanie pozwalające śledzić ruch gałek ocznych obserwatora czyli badania przy pomocy eyetrackingu. Metoda ta pozwala na sprawdzenie użyteczności projektowanych reklam, plakatów czy stron internetowych. Projekt ten pozwala również poznać warunki i charakter pracy w korporacji oraz w jaki sposób rozwiązywać w sposób kreatywny kolejne stawiane zadania.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk i Michał Ryba

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]