Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

OGÓLNOPOLSKI
Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL –Lieder Wettbewerb

27 kwietnia uczniowie naszej szkoły połączyli swoje pasje i wyjechali…do Warszawy, by wziąć udział w I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL –Lieder Wettbewerb. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Zespół Szkół nr 112 w Warszawie oraz Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta, a jego celem było m. in. propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew oraz podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych dzieci i młodzieży. Mottem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była piosenka o Matce, którą wykonała Ola Roszak z kl. III LO. Promowana była również wizualizacja piosenki - film wyświetlany
podczas występu. Nad filmem pracowała wcześniej ekipa z IV TCPG w składzie: Patrycja Pietrowska (reżyser), Dawid Kinka (kamerzysta) i Kamil Szewczyk (monter). W role filmowe wcieliła się nasza nauczycielka p. Dorota Zawikowska oraz niezwykle utalentowane dzieci: Marysia, Oliwia, Zuzia i Jagoda.
Dodatkowa nagroda przewidziana była za najbardziej pomysłowy układ taneczno – choreograficzny, którego twórcą i wykonawcą były uczennice III LO: Julia Niedziela oraz Marta Juskowiak. Konkurs odbył się w Wyższej Szkole Menedżerskiej i upłynął w miłej atmosferze, a jego rozstrzygnięcie nastąpi w terminie późniejszym.

J. Marcisz
Foto: D. Kinka