Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

PORTRET Z PODRÓŻY NIECODZIENNYCH

W ramach zajęć z grafiki komputerowej odwiedziliśmy całą klasą bardzo ciekawą wystawę fotograficzną naszego nauczyciela Grzegorza Pierzchały. Cykl zdjęć, który autor nazwał „Portret z podróży niecodziennych”, przedstawiały prace pochodzące z jego podróży fotograficznych. Mogliśmy obejrzeć niemal 100 dobrze dobranych zdjęć portretowych. Wiele zdjęć przedstawiały portrety dzieci – te znakomicie wychodzą niezależnie od długości geograficznej. Na innych postacie dorosłe. Oglądając zdjęcia mogliśmy faktycznie przekonać się, że autor starał się wniknąć w fotografowaną postać, poszukując podobieństwa charakteru z fizycznym kadrem.

Przy oglądaniu zdjęć towarzyszył nam osobiście autor, który w ciekawy sposób opowiadał o okolicznościach powstawania danego portretu.


Oliwia Owieśna 1 TGiPC