Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

"MŁODY KIEROWCA" - KONFERENCJA

We wtorek 6 listopada odbyła się jak co roku konferencja "Młody kierowca" zorganizowana przez Starostwo Powiatowe i Policję. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji przedstawili stan bezpieczeństwa na drogach powiatowych i statystki dotyczące zdarzeń i wypadków drogowych w latach 2014-2018. W konferencji udział brali uczniowie klas I oraz II - jako przyszli kierowcy. Młodzieży przedstawiono między innymi: wypadki drogowe na terenie powiat krotoszyńskiego (2014-2018), liczbę zabitych osób w wyniku zdarzeń drogowych, główne przyczyny zdarzeń drogowych, przyczyny i rodzaj kolizji drogowych, liczbę zdarzeń drogowych z udziałem kierowców do 24 roku życia.

Działania i akcje profilaktyczne podejmowane przez Komendę Powiatową Policji to np.: bezpieczny weekend, bezpieczny przejazd, znicz, rowerem bezpieczniej, bezpieczne zimowisko, trzeźwość i wiele innych, w tym oczywiście konferencje "Młody kierowca". Bardzo wymownym działaniem była akcja: "Nie spiesz się! I tak będziesz pierwszy na swoim pogrzebie". Konferencja ma na celu uświadomienie przyszłym kierowcom jak wiele zagrożeń czeka na drogach oraz jakie podejmować działania, aby ich unikać i nie prowokować.

Poniżej szczegółowa statystyka przedstawiona przez Komendę Powiatową Policji - zapraszamy.

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk