Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

 

Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W piątek 20 listopada w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Wśród 6 drużyn znalazł się także zespół z naszej szkoły. Dziewczęta w grupie pokonały ZST Pleszew 20:2 oraz LO nr 1 Kępno 9:5, tym samym awansujac do finału. Tam po zaciętej walce wygrały z ZSP nr 1 Kępno 8:6 zdobywając 1 miejcie i awansowały do finału wielkopolski, który zostanie rozegrany w Wągrowcu. Dodajmy że najlepszą zawodniczką turnieju została Monika Twardowska, a najlepszą bramkarką Sylwia Parysek. W drużynie grały jeszcze oprócz wyróżnionych: Edyta Wysocka, Dominika Stasiak, Ewa Kubiak, Żaneta Kołaczkowska, Marta Leśniak, Sylwia Pieniężna, Sandra Ratajczak, Natalia Kaźmierczak. Trenerem zespołu jest Adam Kuzia. GRATULUJEMY!


Biesiada dla emyrytowanych nauczycieli i pracowników oświaty ziemi koźmińskiej

20 listopada 2015 nasza Szkoła we współpracy z Klubem Seniora zorganizowała Biesiadę Andrzejkową dla emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty ziemi koźmińskiej. Po krótkiej części artystycznej w wykonaniu naszej młodzieży, która swym występem wyraziła wdzięczność za trud w kształtowaniu młodszego pokolenia, seniorzy wracali pamięcią „do tych paru zdartych płyt” w myśl słów piosenki Ireny Jarockiej. W drugiej części imprezy swoje talenty wokalne i aktorskie zaprezentowali członkowie Klubu Seniora. Dla młodzieży spotkanie z seniorami było niecodzienną lekcją wychowawczą, której przewodnim hasłem był szacunek dla osób starszych oraz solidarność międzypokoleniowa. Starość nie jest bowiem czasem rozżalenia i samotności; jak mawiał ksiądz Twardowski: „tak naprawdę samotni jesteśmy wtedy, kiedy sami od ludzi odchodzimy.”


Połowinki 2015

Połowinki odbyły się we wtorek 10 listopada, w Sali Bankietowej „Perła” w Orli. Połowinki były dla wszystkich bardzo udane. Goście wspaniale się bawili, a także, co ważne, spędzili te chwile w gronie swoich koleżanek i kolegów, co wzmocniło klasowe więzi. Wspólna rozrywka jeszcze bardziej zintegrowała uczniów. Tej nocy mogli zapomnieć o szkolnych obowiązkach i oddać się miłym chwilom w gronie przyjaciół. Ten wyjątkowy wieczór z pewnością zapadnie w pamięć każdemu, stając się miłym, beztroskim wspomnieniem w dorosłym życiu. Zabawa trwała do samego rana.


teologiaOlimpiada Teologii Katolickiej

 

We wtorek 17 listopada w naszej szkole rozegrano pierwszy etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Do zmagań konkursowych przystąpiło 41 uczniów z klas drugich i trzecich. Rekordową frekwencją wykazała się klasa III TE/TAK wystawiając 20 zawodników. Każdy z uczestników musiał rozwiązać test składający się z 33 pytań, zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Można było zdobyć maksymalnie 53 punkty. Według regulaminu, do etapu rejonowego olimpiady mogły zakwalifikować się maksymalnie dwie osoby, które uzyskały wynik przynajmniej 27 punktów. Do komisji konkursowej należeli: p. v-ce dyrektor Wojciech Łukomski, p. katecheta Marek Wieczny, ks. katecheta Łukasz Chudziński. 

Do etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej, zakwalifikowali się:

Roksana Polowczyk, uczennica klasy III TE/TAK, zdobywszy 35 punktów;

Bogumiła Bryl, uczennica klasy III TE/TAK, zdobywszy 29 punktów.

 

Zwycięzcom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy!

Będziemy im kibicować 13 stycznia 2016 r. w czasie zmagań na etapie rejonowym. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i już teraz zapraszamy do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego etap szkolny rozgrywany będzie w drugim semestrze (zgłoszenia do 29 lutego 2016).


ks. Łukasz Chudziński


rejon3Mistrzostwa Rejonu Kalisz w drużynowyn tenisie stołowym

 

18 listopada 2015 roku w sali OSRiR w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt. Powiat krotoszyński reprezentowała drużyna dziewcząt z naszej Szkoły w składzie: Adrianna Polańska, Monika Twardowska i Ewa Kubiak. Mimo iż dziewczyny zakończyły rozgrywki na tym etapie, uzyskując VI miejsce, to należą się Im gratulacje za sportowego ducha i walkę o każdy punkt.

 

 

 

 


Twoja krew ratuje życie

Rekordowa liczba dawców – 64!
44 dawców z ZSP im. J. Marcińca!

Już po raz trzeci Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim przeprowadził akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja przeprowadzona została w czwartek 12 listopada 2015r. we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK przy UMiG w Koźminie Wielkopolskim. Specjalny ambulans do poboru krwi czekał na wszystkich chętnych przy hali sportowej. Dawcą mógł zostać każdy zdrowy człowiek w wieku 18-65 lat legitymujący się dowodem osobistym. Procedura oddawania krwi składała się z kilku etapów. Każdy potencjalny dawca musiał się najpierw zarejestrować. Służył do tego specjalny kwestionariusz. Następnym etapem było badanie krwi i lekarskie, które decydowało o kwalifikacji do oddania krwi. Każda zakwalifikowana osoba, mogła na miejscu uzupełnić płyny w organizmie. Oddawanie 450 ml krwi do jednorazowego pojemnika plastikowego z płynem konserwującym trwało od 5 do 10 minut. Po oddaniu krwi dawca przez moment pozostawał na miejscu celem regeneracji sił. Każdy uczestnik akcji, opuszczając punkt poboru, otrzymał ekwiwalent kaloryczny w postaci 8 tabliczek czekolady, butelkę napoju oraz drobny gadżet na pamiątkę.
Czwartkowa akcja rozpoczęła się o godzinie 08.15 i cieszyła się jeszcze większym powodzeniem niż w latach ubiegłych. W ciągu 4 godzin zarejestrowano 80 kandydatów, z których aż 64 oddało krew. Pozostali nie zostali zakwalifikowani z różnych powodów. Szczególnie dużą frekwencję okazali uczniowie koźmińskiego zamku. Krew oddało 40 uczniów i 4 nauczycieli ZSP im. J. Marcińca, co stanowi prawie 69% wszystkich dawców w tym dniu. Na akcji zebrano 28420 ml krwi tj. 28,42 litrów bezcennego leku.
Tegoroczna edycja była rekordowa jeśli chodzi o liczbę dawców i ilość zebranej krwi, co sprawiło, że akcja w koźmińskim zamku uplasowała się na 3 miejscu w powiecie, a jednocześnie na 3 miejscu w Koźminie Wielkopolskim. Organizatorami akcji byli: kol. Karol Ratajczyk – opiekun Szkolnego Koła PCK w ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim oraz Wiesław Głuszek – Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy UMiG Koźmin Wielkopolski. Oddawanie krwi daje ogromną satysfakcję bycia lepszym człowiekiem i jest godne naśladowania. Krew jest najcenniejszym darem, jaki możesz ofiarować drugiemu człowiekowi.
Wszystkim, którzy pomogli rozpropagować to przedsięwzięcie i Tym, którzy odpowiedzieli na apel składamy serdeczne podziękowanie oraz życzymy zdrowia, zadowolenia z dobrze spełnionej misji, jaką jest ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka.

Karol Ratajczyk

 [ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]