Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

  PAŹDZIERNIK 2016


ZSP Koźmin vs ZSP 3 Krotoszyn 29:12

Dnia 27 października na koźmińskiej hali odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Udział brali w nim uczniowie ZSP Koźmin i ZSP 3 Krotoszyn. Nasz wspaniały zespół w składzie: Błażej Mikołajczyk, Eryk Kaczmarek, Dominik Pierzchała, Kacper Wierzowiecki, Marcin Kolenda, Aleksander Brylewski, Krystian Musiał, Dawid Grzelczak, Jakub Roszczak, Bartłomiej Leśniak, Dawid Kolenda, Damian Zych, Jacek Drygas, Michał Troszczyński, Paweł Zasieczny i Marcin Leśniak pod wodzą trenera Dariusza Maciejewskiego wywalczył zwycięstwo 29:12 i zakwalifikował się do kolejnego etapu, który odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Naszym mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej grze!!!

[ Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez P.Grzegorza Pierzchałę ]

Natalia Kaźmierczak


Konferencja Młodych Kierowców

Dnia 27 października 2016r odbyła się w naszej szkole Konferencja Młodych Kierowców, w której udział wzięli uczniowie naszego technikum i liceum. Policjanci z powiatu krotoszyńskiego zorganizowali akcję, mającą na celu uświadomienie młodych kierowców o skutkach nieostrożnej, szybkiej jazdy i działania środków odurzających podczas niej. Co prawda wypadków i ofiar śmiertelnych jest w naszym powiecie coraz mniej, ale nie zmienia to faktu, że nadal jest ich dużo. Drastyczne zdjęcia i rzeczowe prezentacje naszych gości wywołały na młodzieży zdziwienie i szok. Miejmy nadzieję, że taki sposób działania uświadamiającego przyniesie skutki, a kierowcy będą jeździć rozważnie i ostrożnie. 
Pamiętajmy, żeby szanować zdrowie i życie swoje, ale też innych ludzi, bo ŻYCIE MA SIĘ TYLKO JEDNO! 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.                       

Natalia Kaźmierczak


Licealiści na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

21 października uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w spotkaniu inaugurującym współpracę Uniwersytetu Ekonomicznego ze szkołami średnimi. Uczelnia dysponuje bogatym zapleczem różnorodnych laboratoriów (m.in. chemicznych, fizycznych, biologicznych, kosmetologicznych). Licealiści mieli okazję zwiedzić te laboratoria, a podczas wykładu prof. dr hab. Ryszarda Zielińskiego oraz prof. dr hab. Jana Jasiczaka zapoznali się z tematyką studiów na Wydziale Towaroznawstwa UEP.
Nasi uczniowie będą brać udział w wyjazdowych zajęciach edukacyjnych, w wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych, podczas których samodzielnie będą wykonywać doświadczenia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Udział w tych zajęciach będzie dobrym przygotowaniem do przyszłych studiów, nie tylko na kierunkach przyrodniczych ale również ekonomicznych.

Agnieszka Ziembicka

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]


Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar Prezesa MUKS Koźmin Wielkopolski

W środę 19 października w hali sportowej naszej szkoły odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar Prezesa MUKS Koźmin Wlkp. Uczestniczyły w nim 4 szkolne drużyny: Gimnazjum Rozdrażew, Gimnazjum Koźmin Wlkp, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Pogorzela oraz dziewczęta z naszej szkoły. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane a zwycięstwo przypadło dziewczynom z Zamku. 2 miejce dla Rozdrażewa, 3 dla Gimnazjum Koźmin Wlkp a 4 miejsce dla zespołu z Pogorzeli.

Po zakończeniu turnieju puchary drużynom wręczył prezes MUKS Koźmin Wlkp - Andrzej Joachimiak.

Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju.

Tekst i fot. Adam Kuzia


5 Powiatowy Zjazd Delegatów Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego

19 października w Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie odbył się 5 Powiatowy Sprawozdawczo - Wyborczy Zjazd Delegatów Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego. W czasie zjazdu posumowano pięciolecie działalności związku oraz wręczono wyróżnienia dla najlepszych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w powiecie krotoszyńskim w rywalizacji sportowej. 2 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przypadło naszej szkole a pamiątkowy grawerton wręczył starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, vice burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke oraz naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Przemysław Wójcik. Specjalnym wyróżnieniem został uhonorowany były dyrektor szkoły Andrzej Joachimiak za wkład w rozwój sportu szkolnego. Gratulujemy!
Tekst i foto Adam Kuzia 

BELFER 2016 W ZSP!

Nasza kochana pani Dorota Zawikowska została Superbelfrem 2016, uzyskując 1650 punktów, mając przewagę ponad 600 punktów nad swoją konkurentką. Zwyciężczyni otrzymała zegarek o wartości 300zł oraz dyplom Superbelfra, które osobiście wręczyła redaktor naczelna Gazety Krotoszyńskiej. Po wręczeniu nagród redaktor przeprowadziła wywiad z uczniami IV TCPG/TUiSEO, który ukaże się w kolejnym numerze gazety krotoszyńskiej. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, jak i tych, które uwieczniają wręczenie nagrody. Za wszystkie głosy w imieniu pani Doroty serdecznie DZIĘKUJEMY.

Kinga Zawada, Patrycja Pietrowska, Klaudia Kowalska


michal garsztka

 

40-ty Jubileuszowy Bieg Maćka

W sobotę 1 października 2016 roku odbył się jubileuszowy 40-ty Bieg Maćka. Impreza, którą po raz pierwszy zorganizowano na kompleksie sportowym przy ul. Floriańskiej zgromadziła wielu biegaczy. W biegach szkolnych udział wzięło prawie 900 zawodników z przedszkoli i szkół gminy Koźmin Wielkopolski i okolicznych gmin. W biegu głównym na 5 km wystartowało 85 zawodników, a na dystansie 10 km – 132 biegaczy. Wśród biegaczy na 10 km był uczeń naszej szkoły z klasy 4 TCPG/TUiSEO Michał Garsztka, który reprezentował Grupę Koźmin Biega. Michał Garsztka zajął 100 miejsce na 132 biegaczy z czasem 52.07. Grupa Koźmin Biega została utworzona rok temu. Do Grupy Koźmin Biega należy 26 biegaczy. Każda osoba która chce zacząć przygodę z bieganiem może zostać członkiem Grupy Koźmin Biega wystarczy przyjść na trening biegowy naszej Grupy.

Gratulujemy naszemu uczniowi i życzymy dalszych sukcesów w biegach!

Waldemar Ratajczyk (rozmowa z Michałem Garsztką) 


DZIEŃ NAUCZYCIELA

Nauczycielom, pracownikom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca oraz emerytowanym pracownikom, 
życzymy wielu sukcesów zawodowych, spełnienia marzeń oraz satysfakcji z wykonywanej i odpowiedzialnej pracy. 
Społeczność uczniowska. 

Foto: G. Pierzchała

13 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, czyli popularnie nazywany Dzień Nauczyciela. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I LO pod wodzą wychowawczyni p. Doroty Parysek-Raś przy współpracy p. Moniki Modrzyńskiej i dodatkowego wsparcia muzycznego. Nauczycielom wręczono kwiaty, złożono życzenia. Pani dyrektor Ilona Bałoniak wręczyła pracownikom specjalne podziękowania za wykonywaną pracę. Uczniowie I klasy liceum w składzie: Martyna Popławska, Adrianna Gromadzińska, Jagoda Sokołowska, Aleksandra Szczepaniak i Konrad Dominiczak (III LO) odegrali zabawną scenkę z pokoju nauczycielskiego, a całość prowadziły: Alicja Gromadzińska i Katarzyna Karolczak. Oprawą muzyczną zajął się zespół "Bzy Sensu" w składzie: Radek Trawiński, Paweł Zasieczny, Jakub Adamiak, Sylwia Pieniężna oraz Marta Leśniak, Dagmara Soczewa i Natalia Kaźmierczak. Cała uroczystość spotkała się z pochwałą i ciepłym przyjęciem. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.
WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Natalia Kaźmierczak

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII Z UROCZYSTEJ AKADEMII - foto Marcin Leśniak 2 TCPG ]


 KOCENIE 2016

 

4 października 2016 r w naszej szkole odbyło się uroczyste „Kocenie” klas 1. Każdemu napisano „KOT” na czole i dorysowano wąsy. W występie pt. „Rolnik szuka Kota” wzięli udział starsi rówieśnicy: rolnik Tomuś-Marcin Szczepaniak, ojciec rolnika-Krzysztof Kosmalski, matka rolnika-Sandra Ratajczyk i siostra-Monika Twardowska. By zostać wybranką Tomusia Koty musiały zmierzyć się z wieloma konkurencjami. Na początku przewodniczącemu każdej klasy przypięto symboliczny koci ogon. Reprezentanci klas musieli wypić mleko bez używania rąk, zaśpiewać hity Disco Polo, zatańczyć z rodziną rolnika oraz do przygotowanego układu tanecznego. Każdy „koci wychowawca” otrzymał wykonany przez swoich wychowanków portret. Ochotnicy zostali owinięci papierem toaletowym od stóp do głów, natomiast wybranka Tomusia musiała pokazać, że nadaje się na wieś poprzez dojenie rękawiczki. W nagrodę każdy otrzymał lizaki, a śmiechu i zabawy nie było końca.

Natalia Kaźmierczak 2 TCPG


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ WYKONANYCH PRZEZ MARCINA LEŚNIAKA (2 TCPG)!!!