Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

BEDNARY 2018 - 20 LAT AGRO SHOW

Tegoroczna wystawa to już 20 edycja tej imprezy. Podczas wystawy AGRO SHOW 2018 w Bednarach można było podziwiać maszyny rollnicze wystawców z całego świata. Odbywały się też pokazy działania maszyn rolniczych w dwóch blokach: rolnictwo precyzyjne oraz techniki siewu zbóż. Jak każdego roku Agro Show wzbudza ogromne zainteresowanie. Uczestnicy, którzy zjeżdżali się z całej Polski chwalili sobie bogate ekspozycje wystawców oraz samą organizację imprezy.

Uczniowie prócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców mieli możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących: konkursach, spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rządowych związanych z rolnictwem. Tradycyjnie odbył się również konkurs BHP w rolnictwie na stoisku PIP. Arkadiusz Wawrzyniak z klasy IV technikum rolniczego zajął II miejsce. Nasi uczniowie byli super i wykazali się obszerną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w rolnictwie. Jednak zgodnie z regulaminem do finału wchodzi po jednym uczniu z każdej szkoły, a szkół było 5.

W konkursie wzięli udział: Jurdeczka Michał, Szymczak Maciej, Kuliński Łukasz, Marcinkowski Jakub, Zachman Tomasz, Wawrzyniak Arkadiusz.

Gratulujemy!

Tekst i foto: Waldemar Ratajczyk