Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl


[W R Z E S I E Ń]   [P A Ż D Z I E R N I K]    [ L I S T O P A D ]      [ G R U D Z I E Ń ]    [ S T Y C Z E Ń ]   [ L U T Y ]   


 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

ORAZ NA WYSTAWĘ KWIATÓW I MASZYN ROLNICZYCH

8 MAJA 2016 ROKU W RAMACH DRZWI OTWARTYCH SZKOŁY

konkursy2

[POBIERZ REGULAMIN KONKURSU]


IX Rejonowy Konkurs Informatyczny w Jarocinie

Kolejny raz uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Rejonowym Konkursie Informatycznym, który odbył się Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Udział w konkursie wzięło 36 uczniów ze szkół reprezentujących powiaty: jarociński, krotoszyński i pleszewski. Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego oraz praktycznego. Poziom zmagań był bardzo wyrównany, jak stwierdzili organizatorzy na podsumowaniu i różnice punktowe były minimalne. Dlatego należy pogratulować naszym uczniom, którzy tworząc drużynę złożoną z uczniów klas: II i III TCPG stanęli do tego bardzo wymagającego współzawodnictwa. Należy podkreślić, że zadania konkursowe oparte o podstawę programową z informatyki na poziomie rozszerzonym. Szkołę reprezentowali: Kamil Dolata i Michał Ewiak z klasy II TCPG oraz Mateusz Handke i Bartosz Mikołajczyk z klasy III TCPG - serdecznie gratulujemy. Była to bardzo młoda drużyna, która na pewno weźmie udział w kolejnych konkursach, a najbliższy to XIII Powiatowy Konkurs Informatyczny, który odbędzie się w ZSP nr 2 w Krotoszynie 12 kwietnia. Opiekunem naszej drużyny jest nauczyciel informatyki i przedmiotów technicznych Michał Ryba. Dodatkowo należy podkreślić bardzo dobrą organizację przeprowadzonych zawodów i oczywiście udany wyjazd, który wraz z uczniami podsumowaliśmy podczas krótkiego przystanku na posmakowanie Shake'a i mrożonej kawy. (p.s. i pozdrowienia dla kilku naszych znajomych z innych szkół podczas smakowania shake'a ).

 Waldemar Ratajczyk 


Zamkowe talenty 2016

21 marca hucznie świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji główną atrakcją w naszej szkole był pokaz "Zamkowych Talentów". W apelu wzięło udział sporo uczniów. Na pierwszy ogień poszedł zespół muzyczny "Łzy sensu" w składzie: Radosław Trawiński, Jakub Adamiak, Paweł Zasieczny, Tomasz Polański oraz wokalistka Sylwia Pieniężna. Zespół wykonał 2 utwory: "21 guns" grupy Green Day oraz "Telewizor" - własnej kompozycji. Bardzo entuzjastycznie został przyjęty skecz pt. "Biedronka" szkolnego kabaretu "Show Time" w składzie: Marcin Zakrzewski, Tomasz Jerszyński i Dominik Gałczyński. Swoim pięknym głosem widownię oczarowała Aleksandra Wolniak wykonując piosenki: "Rękawiczka" oraz "Jeszcze się tam żagiel bieli". Prace plastyczne wystawiły: Natalia Kaźmierczak, Beata Stęclik i Paulina Cepa, a swój talent fotograficzny pokazał Dawid Kinka. Pokaz dał również szkolny Zespół Folklorystyczny "Koźminiacy". Największą furrorę zrobił jednak Patryk Jakubek swoją sztuką kuglarską i to jego Jury w składzie: pani Dyrektor Ilona Bałoniak, pan Marek Wieczny i przedstawicielka Samorządu Szkolnego - Oliwia Frąckowiak nagrodziło najwyższym wyróżnieniem. W końcowej mowie pani Dyrektor podkreśliła, że każdy występujący był świetny i wszyscy otrzymali upominki. Całe przedsięwzięcie przygotował Zespół Wychowawczy: Aneta Michalak, Beata Kuzia, Karolina Kowalska,Alicja Gościniak i Alina Jaworowicz. Do zobaczenia w przyszłym roku!

[ ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI VIDEO Z WYSTEPÓW ]

[ ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII ]

Natalia Kaźmierczak 1 TCPG

(foto i video: G.Pierzchała & W.Ratajczyk)Finał Mistrzostw Wielkopolski LZS w piłce ręcznej

Dnia 15 marca 2016 roku na przyzamkowej hali sportowej odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski LZS w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział 6 zespołów (3 żeńskie i 3 męskie). Ciekawa lecz trudna rywalizacja sprowadziła na trybuny wielu kibiców, nie tylko uczniów naszej szkoły. Mecze były ciężkie, ale nasze zespoły: żeński pod wodzą Adama Kuzi i męski z Dariuszem Maciejewskim na czele podołały trudnemu zadaniu i wspięły się na najwyższe podium. W pierwszym meczu dziewcząt ZSP Koźmin pokonał ZSR CKP Kaczki Średnie 19:1, natomiast starcie z ZSR SKU Trzcianka zakończyło się wynikiem 13:6 dla Kożmina. W spotkaniu chłopców, starcie z ZSP Nietążkowo zakończyło się wynikiem 18:13 dla ZSP Koźmin, a mecz z ZSP Strzałkowo 19:7 dla Koźmina. Tym oto sposobem nasi zawodnicy wywalczyli 2 złota!!! Gratulujemy!    

Natalia Kaźmierczak  1 TCPG

(foto: Marcin Leśniak 1 TCPG)

ZOBACZ AKCJE ZESPOŁU DZIEWCZĄT ZSP KOŹMIN WLKP. - ZAPRASZAMY

[ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII]


Powiatowe Targi Edukacyjne

10 marca w Krotoszynie odbyły się kolejne Powiatowe Targi Edukacyjne. Zaprezentowaliśmy swoją szeroką ofertę edukacyjną gimnazjalistom - kierunki techniczne, zawodowe i ogólnokształcące. Przede wszystkim zaprezentowaliśmy nową możliwość wyboru kształcenia: TECHNIK SPEDYTOR oraz 2 profile klas w liceum ogólnokształcącym: humanistyczno-prawny oraz biologiczno-medyczny. Wraz z uczniami szkołę reprezentowała dyrektor szkoły Ilona Bałoniak, wicedyrektor Sławomir Zydorek oraz nauczyciele: Piotr Pleskacz, Karolina Kowalska, Lidia Niedziela-Skrzypczak, Paulina Ignasiak-Szymczak. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017 na stronie GŁÓWNEJ SZKOŁY lub w zakładce Rekrutacja 2016.   (P.P.)

(foto: Bartosz Mikołajczyk & Kamil Szewczyk 3 TCPG)


caritasWspółpraca z Caritascaritas dyplom

Społeczność szkolna zawsze aktywnie włącza się we wszystkie charytatywne akcje organizowane na terenie naszego środowiska lokalnego. Również w tym roku szkolnym uczestniczymy we wszystkich tego typu przedsięwzięciach pod okiem pani Lidii Niedzieli-Skrzypczak oraz Agnieszki Król. W ramach współpracy z Caritas otrzymaliśmy podziękowanie za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Zbiórki Żywności. Łącznie zebraliśmy 500 kg żywności na rzecz organizacji Caritas. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie inicjatywy "Tak pomagam".   (W.R.)

 


Forum Rolnicze Powiatu Krotoszyńskiego 2016

Dnia 8 marca w Szkole miało miejsce Forum Rolnicze Powiatu Krotoszyńskiego 2016. Przedsięwzięcie otwarł i przywitał zebranych gości pan Sławomir Szyszka, przedstawiając jednocześnie cały program spotkania. Następnie jako gospodarz Forum, głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Ilona Bałoniak, prezentując charakterystykę i działalność edukacyjną szkoły. Wypełniając program Forum Rolniczego kolejno odbyły się wystąpienia: Starosty Krotoszyńskiego pana Stanisława Szczotki, Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej - pana Piotra Walkowskiego, przedstawiciela Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pana Janusza Leśniewskiego, który scharakteryzował aktualnie prowadzone działania i nabory w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Kolejnie głos zabrali przedstawiciele banków: BGŻ BNP Paribas oraz BS Krotoszyn, prezentując swoje oferty. Wszyscy zaproszeni goście mieli chwilę przerwy na coś słodkiego, kawę lub herbatę oraz na zakończenie zagwarantowano ciepły posiłek. Obsługę całego Forum Rolniczego zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z klasy II TAK/TUiSEO ze wsparciem i kontrolą nauczycielek: Doroty Zawikowskiej, Justyny Bączyk, Karoliny Tomczak-Zmyślonej, Karoliny Kowalskiej oraz Pauliny Ignasiak-Szymczak.    (W.R.)

(foto: W.Ratajczyk)

[ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII]


Dzień Kobiet

Jak każdego roku męska część uczniów naszej szkoły złożyła życzenia wszystkim paniom. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, przygotowana oczywiście przez panów. Jednak prawdą jest, że świat bez kobiet nie ma barw - zatem wszyscy mogliśmy oklaskiwać również nasze koleżanki występujące na scenie. Za przekazane życzenia i kwiaty w imieniu płci pięknej podziękowała Pierwsza Kobieta Szkoły czyli pani Dyrektor Ilona Bałoniak. Zapraszamy do fotogalerii z tej uroczystości oraz wysłuchania fragmentów dwóch piosenek wykonanych przez uczennice naszej szkoły, obdarzone niebywałymi głosami- Aleksandry Wolniak (IITE) i Sylwii Pieniężnej (IITCPG). Akompaniament muzyczny w wykonaniu szkolnego zespołu złożonego już tylko z panów (w tym jednego nauczyciela). Całość została przygotowana przez nauczycieli: Dariusza Maciejewskiego, Karola Ratajczyka i Karola Stasiaka.    (W.R.)

(foto i video: W.Ratajczyk)

Dzień Kobiet 2016 - fragmenty dwóch piosenek ZAPRASZAMY

[ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII]