Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

Nowe eksponaty w Izbie Tradycji

izba2

 

W grudniu Pan Stefan Nowacki przekazał na rzecz Izby Pamięci i Tradycji Szkół w Zamku Koźmińskim nowe eksponaty, tj. dokumenty archiwalne, fotografie szkolne, starą maszynę do pisania, kalkulatory i dawny projektor. Pan Stefan Nowacki jest absolwentem naszej szkoły, a dokładnie uczył się w Państwowym Technikum Rachunkowości Rolnej w latach 1954-1959. Ponadto Pan Stefan był współzałożycielem i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Absolwentów Szkół w Zamku Koźmińskim. Dziękujemy za eksponaty i pamięć o naszej szkole.


MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ

lzs415lzs315W dniach 17-18 grudnia drużyna dziewcząt z koźmińskiego "zamku" uczestniczyła w Mistrzostwach Wielkopolski Szkól Ponadgimazjalnych w piłce ręcznej.Zawody rozegrano w Wągrowcu w hali tamtejszego OSIR-u, gdzie uczestniczyło 8 najlepszych drużyn województwa wyłonionych z wcześniejszych eliminacji powiatowych i rejonowych. W pierwszym dniu zawodów drużyny zostały podzielone na dwie grupy czterozespołowe grając systemem "każdy z każdym". Zawodniczki ZSP pokonały wszystkie swoje rywalki -LO Turek 13:7, ZSP nr 2 Jarocin 20:6 oaz LO Leszno 11:10 i wygrały swoją grupę awansując do półfinału zawodów, który został rozegrany następnego dnia. W nim spotkały się z IV LO Poznań i niestety uległy dość wyraźnie 12:27 na co miała wpływ już na początku spotkania kontuzja najlepszej zawodniczki - Moniki Twardowskiej. W meczu o "brąz" dziewczęta pokazały charakter i po zaciętym meczu wygrały z LO Leszno 11:10 tym samym zostając 3 drużyną w Wielkopolsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcą turnieju zostało LO Gniezno. Skąd drużyny: Monika Twardowska, Edyta Wysocka ,Sandra Ratajczyk, Sylwia Pieniężna, Marta Leśniak, Sylwia Parysek , Ewa Kubiak , Natalia Kaźmierczak, Żaneta Kołaczkowska. Trenerem zespołu jest Adam Kuzia. 


Wspólne dobro

tytka15Nasza szkoła z wielkim zaangażowaniem włączyła się w akcję „Tytka Charytatywna”, organizowaną przez Caritas. Łącznie wypełniliśmy aż 105 papierowych tytek artykułami spożywczymi i chemicznymi, które zostaną w diecezji przekazane jako paczki rodzinom potrzebującym wsparcia. Wiemy, że „razem możemy zrobić coś dobrego”, dlatego w akcję włączyli się wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. W piątek 11 grudnia przekazaliśmy tytki ks. Jackowi Andrzejczakowi, dyrektorowi Caritas Diecezji Kaliskiej.

 

 

 


 

Warsztaty zdobienia bombek

W piątek 11 grudnia w ramach zajęć artystycznych klasa IV TA/TAK uczestniczyła w warsztatowych zajęciach zdobienia szklanych bombek. Własnoręcznie wykonaliśmy unikatowe bombki ozdobione motywami świątecznymi oraz brokatem, wstążkami i kolorowymi farbami. Liczył się pomysł, kreatywność i estetyka wykonania. Niemalże wszystkie bombki ocenione zostały na celujący. Wesołych Świąt!


Mikołajki integracyjne

We wtorek 8 grudnia odbyło się Mikołajkowe spotkanie szkolnego zespołu folklorystycznego „Koźminiacy”. Opiekun grupy tanecznej Izabela Stanisławska podsumowała mijający rok, a dyrektorzy Sławomir Zydorek i Wojciech Łukomski życzyli nam wielu nowych pomysłów artystycznych w nowym roku. Były kolędy, wspomnienia przy fotografiach archiwalnych z kroniki zespołu i świąteczny poczęstunek


Jarmark świąteczny

W niedzielę 6 grudnia w Dzień Mikołajkowy nasza Szkoła uczestniczyła w VI już „Jarmarku Świątecznym” w Krotoszynie. Na naszym stoisku można było podziwiać i zakupić ręcznie robione ozdoby świąteczne, tj. stroiki, bombki, choinki, kartki i wiele jeszcze innych, które wykonała młodzież ZSP na zajęciach z sekcji plastycznej oraz spróbować świątecznych pysznych smakołyków – pierników, babeczek, placków, ciepłych napoi oraz zup. Na scenie wystąpił również szkolny zespół Castel Band. Atmosfera jarmarku była bardzo gorąca, każdy mógł poczuć magię zbliżających się świąt.


Mikołajki 2015

W piątek 4 grudnia, po raz trzeci odbyły się w naszej szkole Mikołajki. Młodzież przygotowała krótką część artystyczną, która zawierała scenkę kabaretową „Jeden dzień z życia Świętego Mikołaja”, oczywiście nie zabrakło najważniejszego gościa - Świętego Mikołaja, który przybliżył nam magię świąt oraz obdarował wszystkich słodyczami. Później przyszła pora na konkurencje świąteczne tj.: wykonanie stroika świątecznego, malowanie bombki oraz rzut prezentem do worka. Nastąpiło także ogłoszenie wyników konkursów na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”, „Najładniejszy stroik świąteczny” oraz na „Najlepszego Mikołaja Klasowego”. Zwycięzcom gratulujemy. Teraz pozostało nam już tylko odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia.


 

Kategoria: /