Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

Zamkowe talenty

Iga Szadel - nowe prace!

Powyżej nowe prace Igi Szadel będące jak zawsze efektem jej niczym nieograniczonej wyobraźni. Oczywiście czekamy na kolejne.

Iga Szadel

Iga Szadel to uczennica klasy 2BS. Swoje rysunki tworzy za pomocą tabletu graficznego. Każdy jej rysunek powstaje najpierw w jej wyobraźni i nabiera realnych kształtów za pomocą współczesnej technologii. Rysuje ona głównie zwierzęta oraz ludzi w stylu "fantasy". Rysowaniem na tablecie zajmuje się już 4 lata.

 

WR


Oliwia Owieśna

Oliwia rysowaniem zajmuje się już od 6 lat. Swoje prace wykonuje z wykorzystaniem tabletu graficznego. Inspirację czerpie głównie z własnych obserwcji rzeczywistości, przede wszystkim ludzi. Swoje emocje stara się oddawać w tworzonych pracach. Dominują w nich postaci fikcyjne istniejące w jej wyobraźni z pewnymi wyjątkami jak np. Lee Felix (Stray Kids). Oliwia Owieśna jest uczennicą klasy 2 Technik Grafiki i Polografii Cyfrowej.

WR


Agnieszka Gola

Rysowaniem interesowała się już od dzieciństwa. Jej rysunki zazwyczaj są kontrowersyjne. Każdy rysunek pochodzi z jej wyobraźni. Swój styl ukształtowała z biegiem lat. Na początku wzorowała się na chińskich kreskówkach, a następnie odkryła swój styl rysowania. Zazwyczaj do rysowania używa ołówków, promarkerów, markerów Toutchfive. Niektóre prace wykonuje na tablecie graficznym HUION 610 Pro V2. Na każdym rysunku przedstawiona jest postać, która jest wyjątkowa na swój sposób i ma swoją historię lub odzwierciedla emocje. Inspiracje pobiera z muzyki, sytuacji, widoków i ludzi. Agnieszka Gola jest jest uczennicą klasy graficznej: 1 TGiPC.

AG


Paulina Stempniak

Paulina Stempniak to uczennica klasy pierwszej TE o niesamowitym talencie sportowym. Specjalizuje się w lekkoatletyce. Obecnie w statystyce Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jest sklasyfikowana na 2 miejscu w Wielkopolsce wśród najlepszych biegaczek na 1000m. Jej ogromne osiągnięcia w 2019 roku i wybiegany czas na 1km – 3,06 s pozwolił na zakwalifikowanie jej do biegu na Mistrzostwach Polski, gdzie w swoim biegu przybiegła na drugim miejscu. Jej celem jest zakwalifikowanie się do lipcowej Olimpiady Młodzieży. Jej wybiegane czasy klasyfikują się do III klasy sportowej. W 2019 roku uzyskała 7 medali Mistrzowskich : 5 Wojewódzkich ( 3 złote i 2 srebrne) oraz 2 Makroregionu ( 1 srebrny + 1 brązowy). Jako młoda lekkoatletka posiada licencję zawodniczą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Obecnie Paulina została zgłoszona przez szkołę do internetowego plebiscytu na „Najpopularniejszego Sportowca Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. 2019”. Ma szansę uzyskać ten tytuł, dlatego zachęcamy Was drodzy uczniowie do głosowania na koleżankę w internetowej sondzie VII Gali Koźmińskiego Sportu (poprzez stronę Miasta i Gminy Koźmin lub GOS Koźmin Wlkp.). Głosowanie potrwa do piątku, 17 stycznia 2020 r. do godz.15.00.

IS


Maria Popowicz

Maria Popowicz jest utalentowaną plastycznie uczennicą klasy maturalnej TCPG. Najchętniej tworzy grafikę, szkice, a jej pracach dominują portrety ukazujące z wnikliwością postawy emocjonalne człowieka. Rysowanie dla Marysi jest sposobem spędzania czasu wolnego i sprzyja relaksacji. Gratulujemy talentu. Zapoznajcie się z kilkoma pracami Marii.

I. Stanisławska


Olga Grobelna

 

Mamy przyjemność zaprezentować talent plastyczny Olgi Grobelnej, uczennicy klasy III TE. Olga jest samoukiem, od kilku lat tworzy imponujące prace, przede wszystkim ołówkiem i węglem. Są to portrety, krajobrazy, martwa natura i inne impresje. Wybrane prace uczennicy prezentujemy na załączonych fotografiach oraz w gablocie szkolnej na I piętrze Zamku. Gratulujemy Oldze talentu.

I. Stanisławska


Jan Łęga

 

Jan Łęga to utalentowany muzycznie uczeń klasy I TGiPC. Swoją przygodę z grą na akordeonie rozpoczął w 4 klasie podstawówki w Rozdrażewie w 2014 roku. Pierwszym nauczycielem był Piotr Ratajczak. Później Jan dołączył do zespołu muzycznego w Ognisku Muzycznym w Krotoszynie i doskonali swoją grę pod okiem nauczyciela Józefa Oleska. Swoimi występami uświetniał imprezy lokalne takie jak: Krotofest. Z pewnością usłyszymy i obejrzymy występ Janka na uroczystościach szkolnych w Zamku. Gra na instrumentach wyzwala kreatywność i twórcze myślenie oraz poprawia koncentrację i zdolności poznawcze. Jest nie lada wyzwaniem, Gratulujemy Jankowi talentu!

I. Stanisławska