Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

POWIATOWE MISTRZOSTWA I POMOCY PCK
"Potrafią ratować zdrowie i życie"

Dnia 24 kwietnia 2018r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krotoszynie zorganizowane i przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Organizatorem etapu szkolnego i opiekunem uczestników, którzy wzięli udział w tym etapie jest mgr inż. Karol Ratajczyk. Mistrzostwa na tym etapie składały się z części teoretycznej i części praktycznej. Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu z zakresu pierwszej pomocy, a część praktyczna składała się z szeregu scenek – pozoracji w trakcie, których członkowie drużyn mieli za zadanie wykonanie czynności ratowniczych. W eliminacjach powiatowych wzięło udział 7 szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Nasza drużyna w składzie: Marta Ratajczak, Dawid Koźlik, Dawid Grześkowiak, Dawid Przedaszek, Krystian Mikołajczyk zajęła dobre, pucharowe III miejsce

Informacja dotycząca fotki drużyny:
stoją od lewej: opiekun Karol Ratajczyk, Dawid Grześkowiak, Dawid Koźlik, Marta Ratajczak, Dawid Przedaszek, Krystian Mikołajczyk.

Tekst i foto: Karol Ratajczyk