Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca 

ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wielkopolski 

 tel: 62-721 68 28 e-mail: sekretariat@zspkozmin.pl

POLAGRA - PREMIERY 2018

W czwartek 18 stycznia 2018 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w VII Międzynarodowych Targach Rolniczych POLAGRA - PREMIERY 2018 W POZNANIU, które potrwają do 21 stycznia. W wydarzeniu brały udział klasy I, II, III klasy technikum w zawodzie technik rolnik, III klasa w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i III technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu. Impreza tradycyjnie podzielona była na trzy bloki: technikę, hodowlę i uprawę. Są to największe targi rolnicze w Polsce i jedne z największych w Europie. Swoją ofertę prezentuje 350 wystawców i aż 500 firm związanych z branżą rolniczą. 

POLAGRA-PREMIERY to: 
• Źródło wiedzy o nowościach rynkowych
• Miejsce prezentacji innowacyjnych technologii rolniczych
• Polscy producenci, światowe marki
• Konferencje, szkolenia, warsztaty.
Z jednej strony promocja regionalnych produktów, oraz lokalnych producentów, z drugiej nowości techniczne, innowacyjne sposoby upraw tzw. rolnictwo precyzyjne: śledzenie pól za pomocą dronów, aplikacje do zarządzania gospodarstwem rolnym, systemy GPS śledzące prace maszyn. Dodatkowym i dużym wydarzeniem na Targach była uroczystość stulecia istnienia ciągników marki John Deere. 
Targi Polagra - Premiery dedykowane są właścicielom gospodarstw rolnych, przedstawicielom handlu – dilerom z Polski oraz z zagranicy, zarządcom, a także rodzinom z dziećmi i edukacji rolniczej.

Tekst i foto: Karol Ratajczyk